HEEMSCHUT HEEMSCHUT HEET IN HET 4E KWARTAAL VAN 2021 DE VOLGENDE NIEUWE LEDEN VAN HARTE WELKOM: BERICHTEN VAN LEDEN Sociale zaken LEDENNIEUWS De heer W.J. Tebeest, Noordwijk Mevrouw E. van der Kley, Glimmen De heer H. Houtkamp, Laren Stichting Boerderij en Erf AKV, Groot-Ammers Mevrouw A. Teulings, Amsterdam Mevrouw M. van Beek, Amsterdam De heer W. de Groot, Amsterdam De heer P.P.J. Overvoorde, Utrecht Vereniging Nationale Monumentenorganisatie, Naarden Mevrouw A. Schoonderbeek, Rotterdam Mevrouw F. Rinkel, Den Bosch De heer J. van Rooijen, Vlissingen De heer P. Hofsteenge, Rijsbergen Mevrouw C. Visser, Amsterdam De heer B.H. Brouwer, Den Haag Nederlands Openluchtmuseum, Arnhem De heer A.J. van Dijk, Geervliet Mevrouw S. Smeets, Vorden De heer J. Jorritsma, Ryptsjerk De heer H.W. Laheij, Zaltbommel MevrouwJ.G.E. van Rhijn, Amersfoort De heer E. van Wijk, Hilversum Studio WA!, Amersfoort De heer A. Cohen, Amsterdam Mevrouw J.V. Karrer, Gouda Mevrouw M.R.H. Middelhoff, Hilversum De heer A. van der Mee, Dalfsen De heer J. Bredius, Zeist De heer O. Strouken, Lage Zwaluwe De heer R. Schendelaar, Den Helder Mevrouw R. Schoolen, Velp De heer J.C. Sturm, Middelburg De heer G. Romme, Den Bosch De heer mr. J.M. van Groningen, Naarden Mevrouw W.P. Hoen, Amsterdam Mevrouw R. van Ditzhuyzen, Zutphen Mevrouw A. Adams, Amsterdam De heer E. Keehnen, Vreeland De heer J. van Lierop, Gemonde De heer V.L. Bijvoet, Doorn De heer K.J. van Herk, Den Hoorn Mevrouw M. van den Oever, Gemonde De heer R. van Hooren, Gemonde De heer H. Meijer, Lelystad SteenhuisMeurs B.V., Paterswolde De heer E. van de Zande, Zeist De heer J.W.A.N. Aalders, Schijndel De heer W. Dam, Ridderkerk De heer M. Scheunhage, Leiden De heer L.F.M. van de Sande, Amsterdam Mevrouw C. Sibbens, Den Haag De heer B. Kierkels, Valkenswaard De heer W. Westerholt, Amstelveen Mevrouw C.H.L. Fenijn, Haren Van 't Lindenhoutmuseum, Nijmegen De heer N. Paijmans, Loon Op Zand De heer H. ter Heijden, Kloosterburen Mevrouw A. Teulings, Amsterdam Mevrouw B.H. Colenbrander, Zwolle De heer R. Noyon, Amsterdam Mevrouw S. F. Kuys, Leiden De heer K. van Harten, Nunspeet Mevrouw A. de Geus, Ridderkerk Mevrouw M.A. Matthijs, Heerlen De heer A. Westra, Amsterdam De heer E. Mijnheer, Borne De heer R. Vellekoop, Hilversum Mevrouw H. Steendijk, Olst De heer O. Termohlen, Naarden-Vesting Mevrouw T. Steur, Heteren Vianen Bouwadvies B.V., Nuenen De heer J. Linssen, Tilburg De heer H. Korthorst, Hoevelaken Mevrouw M. Verhoeff, Utrecht Stichting Omgevingsrecht, Almelo De heer J. Maat, Monster De heer J. Gering, Duiven Mevrouw N. Spanjersberg, Leiden De heer B. de Bois, Amsterdam Mevrouw S.J. van Schaik, Nieuwerkerk aan den IJssel De heer G.J.M. Cartigny, Tilburg Mevrouw E. Mulder, Beusichem Mevrouw J. Bergman-van Hessen, Laren De heer W.J. Claassen, Bussum De heer M. van den Berg, Baarn De heer T.D.J. de Pater, Schoonhoven De heer K. Riem, Eindhoven Mevrouw T. Appelo, Zwolle Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel De heer J. Pierik, Winterswijk De heer F. van der Zee, Amsterdam De heer L.B. den Houter, Coevorden De heer F.J. Smulders, Budel Mevrouw J. Maas, Amsterdam De heer H.F. Witte, Amersfoort De heer T. van Houten, Leiden De heer C. Holland, Zevenaar De heer R.W.B. Audier, Den Haag Mevrouw I. van Aken, Culemborg Mevrouw M. Könings-Königs, Heerlen De heer A.J. Sleijster, Leiden Mevrouw S.M. Dekker, Den Haag Mevrouw M. van Kommer, Nijmegen Mevrouw D. van den Berg, Amsterdam De heer H.S.J. van der Flier, Rijssen Mevrouw E. Bunschoten, Laren Mevrouw R. Ganzeveld van der Ploeg, Elburg Mevrouw M. Gommers, Rotterdam De heer T. Jager, Voorhout Mevrouw M. van Wiechen, Lochem De heer W. Koops, Hillegom De heer M. Geurtsen, Amsterdam Mevrouw G. Broere, Beekbergen Mevrouw M.M. Essers, Doorwerth De heer A. Dedden, Voorschoten De heer H. Palings, Breda Mevrouw H. van Strijland, Wageningen De heer J.A. Bos, Uithuizen De heer J. Goossensen, Den Haag Mevrouw Nusselder, Amsterdam De heer J.A. van Ruler, Leiden De heer J.L. Janssen van Raay, Amsterdam Mevrouw dr. ir. G. Verschuure-Stuip, Delft De heer W. Fahner, Driebergen-Rijsenburg Mevrouw L. van de Krol-Hansen, Noordwijkerhout Mevrouw L. Frerichs, Edam HEEMSCHUT 26 Maart 2022 Foto: Herman Hertzberger Het gebouw van Sociale zaken heeft een grote architectonische waarde. Ook vanwege het licht dat het gebouw altijd anders doet lijken. Door mijn werk als beëdigd taxateur van toegepaste kunst heb ik veel te maken met toegepast werk van architecten zoals Berlage en De Bazel. Maar ook van latere architecten. Ik ben een groot bewonderaar van het werk van Hertzberger. Zijn diagoon-woningen in Delft zijn schitterend. Ik heb vanuit mijn woonkamer uitzicht op SoZa. In de vijftien jaar dat ik op het gebouw heb uitgekeken, heb ik geleerd te kijken naar deze architectuur en hoe het zich verhoudt tot de omgeving. Het zou zeker een groot gemis zijn. Zeker aangezien wat in de plaats zou komen nogal schreeuwerig is. Schreeuwerig is een beetje te veel in de mode de laatste jaren. Behoud van het gebouw heeft mijn absolute voorkeur. In de gemeenteraad zitten echter ook mensen die vanuit een bevooroordeelde blik alles bij voorbaat lelijk noemen. Zonder daadwerkelijk kennis van zaken te hebben. De wethouder noemt het SoZa gebouw in zichzelf gekeerd. Die eigenschap heeft de Ridderzaal ook. Doch daarover hoort men niemand zeggen: 'breek maar af'. Sacha Doesberg

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2022 | | pagina 26