RESTAURATIES GEZOCHT! Mf iê Ars Donandi Kuijpervan Harpen fonds HEEMSCHUT eRFCoeoveRenicinc Vijf eigenaren in Groenlo, Oosterhout, Garijp, Bergen op Zoom en Gouda mochten in 2021 van Heemschut een bijdrage ontvangen voor het herstel van een bijzonder onderdeel van hun gemeentelijke monument. De bijdragen varieerden van 1.000 tot 3.000 euro en zijn mogelijk gemaakt door Ars Donandi, vanuit het Kuijper van Harpenfonds. De voorwaarden en het inschrijvingsformulier vindt u op onze website: www.heemschut.nl. De inschrijving sluit op zondag 9 januari 2022. Een deskundige jury, onder andere bestaande uit (restauratie) architecten, beoordeelt de inzendingen en maakt een keuze. De uitreiking van de cheques vindt plaats tijdens de nieuwjaars bijeenkomst van Heemschut op woensdag 2 februari 2022. Ook in 2022 maken eigenaren opnieuw kans op een bijdrage. In totaal is 10.000 te verdelen. Heemschut nodigt particuliere eigenaren van gemeentelijke monumenten dan ook uit een aanvraag te doen. Daarbij gaat het om kleine projecten die een specifiek (onderdeel van een) restauratie- of onderhoudsproject aangaan. We zoeken dus projecten van een beperkte omvang en met een specifiek te behalen resultaat. De bijdrage bedraagt een bedrag van maximaal 5.000. In 2020 werd aan de heer Van Munster uit het Kuijper van Harpenfonds een bedrag toegekend van 2.500 voor het opnieuw laten vervaardigen van houten pirons. Deze staan op de voormalige dorpsschool uit 1883 in Lettele in Salland, Overijssel. Deze zomer was het zover en werden de vernieuwde pirons geplaatst. Daarmee is de voormalige school weer inclusief deze detailleringen een plaatje om te zien. Foto: Jeanny Rouwet 47 HEEMSCHUT December 2021

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 47