LEZERSAANBIEDINGEN AANGENAAM VERPOOZEN KERSTGESCHENK NIEUWJAARSBIJEENKOMST Twee Drentse Heemschutters, Gerard de Vries en Frans Schouten, schreven een boek over de caféveranda's in hun provincie. Een rijk geïllustreerd boek over een rijke historie. Ze laten zien wat er nog is en ook hoeveel er helaas verloren is gegaan. Een prachtig geschenk voor Sint of kerst! Het boek Aangenaam verpoozen, veranda's bij Drentse cafés is in de boekwinkel verkrijgbaar voor 22,50. Heemschutleden kunnen het boek bestellen bij Frans Schouten voor de gereduceerde prijs van 18,- inclusief verzendkosten via frans@didifrans.nl Ter gelegenheid van het 400-jarig bestaan van het Korenmetershuis heeft Heemschut een bijzondere kerstversiering laten maken. Het Britse St. Nicolas vervaardigde een kerst hanger, uitgevoerd in stof en handgemaakt. De afmetingen zijn 11 bij 7,5 centimeter. U kunt de kersthanger bestellen bij voorkeur via de winkel op de Heemschut website www.heemschut.nl of door een mail met naam en adres te sturen naar info@heemschut.nl en door overmaking van 14,50 naar rekening NL33RABO 01462.53.442 ten name van Bond Heemschut onder vermelding van kersthanger. Jan Abrahamsz. Beerstraaten, Het slot te Muiden in de winter, 1658. London, National Gallery. De traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst voor leden van Heemschut wordt dit jaar gehouden op de verjaardag van de vereniging, woensdag 2 februari 2022. Heemschut bestaat die dag precies 111 jaar! De locatie is in Muiden, waar we tijdens de bijeenkomst de Heemschut Monumenten- premie 2022 uit zullen reiken. Voorafgaand is er gelegenheid het Muiderslot te bezoeken, waar Ton Koot, oud-secretaris van onze vereniging, slotvoogd was. Graag aanmelden voor deze bijeenkomst via kampen@heemschut.nl Orentse

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 46