HEEMSCHUT BERICHTEN VAN LEDEN Kunstwerken herplaatsen Weegbrug gerestaureerd Monsieur Cannibale naar museum? Blind LEDENNIEUWS Complimenten voor de inspirerende lunchlezing! Het was een feest om in sneltreinvaart zoveel mooie kunstwerken te zien die dankzij de Werk groep Monumentale Kunst van Heemschut gered zijn. Nu ben ik beter gewapend als zich situaties voordoen waarin kunst wordt bedreigd. Graag attendeer ik mijn collega's van Dorp, Stad en Land op de oproep om kunstwerken te her plaatsen. Wij adviseren aan 60 gemeenten bij vooroverleg en omgevingsvergunningen erfgoed en ruimtelijke kwaliteit. In de welstand-, erfgoed- en omgevingscommissies komen vaak plannen voorbij met lege, blinde of oersaaie gevels. Dan vragen we wel om te onderzoeken of een kunst werk mogelijk is. Aansluitend daarop kan dus wel licht een bestaand kunstwerk een nieuwe plek krijgen. Ik zal in ons overleg aandacht vragen voor de Werkgroep Monumentale Kunst. Ir. Aimée de Back, erfgoed adviseur Stichting Dorp, Stad en Land In het blad 'De Scheldestromen' van het water schap Scheldestromen las ik een artikel over de restauratie van een historische weegbrug in Viane op Schouwen-Duiveland en ik vond dit geweldig. Het lijkt me voor Heemschut vermeldenswaardig. J. Balk, Halsteren De historische weegbrug, gerestaureerd door het waterschap, werd vroeger gebruikt door boeren die hunbietenkwamenbrengenomperschip teworden vervoerd naar de suikerfabriek in Dinteloord. Foto: Cynthia CatsDubbel-dwars.com Ik ben al heel veel jaren lid, maar deze actie van de heer Loeff is mij totaal in het verkeerde keelgat geschoten! Er zijn toch waarachtig wel genoeg voorwerpen en gebouwen in ons cultureel erfgoed die een illustratie vormen van racisme en het veranderend denken hierover. Zo'n kitsch ding uit de Efteling moet niet in het Rijksmuseum. Weg ermee! Niet mee be moeien, het is een zaak van de Efteling. Als u deze kant opgaat kunt u me schrappen als lid. J. Balk, Halsteren Wat een rare houding van jullie ten opzichte van de Efteling. Ze mogen dat toch helemaal zelf weten. Alsof jullie de eigenaars zijn, zielig. J.V.F.G. Jansen Prima actie. Conservatie van de attractie is van historisch belang, zeker om de redenen die je aangeeft! Hopelijk krijg je binnenkort een reactie van de Efteling. Anton Nuijten compleet zijn verkracht met vreselijk stucwerk en ontzettend smakeloos schilderwerk! Toen had men op moeten staan om dat te stoppen! Ik ben zelf als bewoner (en met mij velen andere buurtgenoten) ontzettend blij dat deze panden tegen de grond gaan om het straatbeeld weer op te krikken! Zelfs al komt er nu een strak modern pand en geen pand dat in de stijl van de buurt is, zie ik dat als iets positiefs! Ook voor de archi tectuur van nu moet er plaats zijn, dat zijn immers de beschermde panden van de toekomst.... Mijn klacht is dan ook dat jullie als organisatie blind aan het werk zijn en niet strijden voor het behoud van 'schoonheid geschiedenis', maar gewoon tegen iedere bouw renovatie lijken te zijn én jullie je laten lenen door een groep buurt genoten die sowieso moeite hebben met ver andering! Al is een van hen Jeroen Krabbé, dat moet niets uitmaken! Ik ben van mening dat jullie organisatie ook moet kijken naar de schoonheid van het gebouw, of het echt cultuurbehoud is en of het na de tijd van bouwen niet lelijk is gemaakt tijdens een verbouwing of renovatie! (Zo beoordeelt men antiek of kunst ook! Als een kunstwerk decennia later slecht is gerestaureerd of beschadigd verliest het ook waarde). Ik kom ook graag in contact met de voorzitter van de groep buurtgenoten die hier tegen is om met hen in dialoog te gaan. Zo frustrerend die mensen dat ze dit lelijke ding willen redden! Én nee! Ik zit niet in het vastgoed en ken niemand die enig belang heeft bij de sloop van dat ont zettend lelijke gebouw! Ik ben oprecht en dus een van de bewoners die wél is voor de sloop! Niels Blij Ik irriteer mij al een tijd en wil mijn gevoel nu op schrift zetten! Mijn klacht vloeit voort uit de situatie rond de sloop van het pand aan de Van Eeghenstraat 70 - 72 te Amsterdam. Ik ben zelf ook een buurtbewoner (1 straat verderop aan de Cornenlis Schuytstraat) en ik begrijp de ophef totaal niet gezien dat het ontzettend lelijke panden zijn die in de jaren 70, 80 of 90

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 26