GRONINGEN - DUURSWOLD HAMBURG De vrijwilligers van Heemschut zijn weer voorzichtig begonnen met het organiseren van excursies voor leden. Als eerste is Heemschut Groningen aan de slag gegaan om een aantrekkelijk programma samen te stellen. Daarnaast zal de uitgestelde Duitslandreis ook dit najaar plaatsvinden. Alle excursies blijven onder voorbehoud van aanscherping van maatregelen door de Rijksoverheid, gemeenten of Bundeslander. Programma EXCURSIES Heemschut Groningen organiseert op zaterdag 16 oktober een excursie naar Duurswold het gebied rond Slochteren, gemeente Midden- Groningen. Aan de zuidwestkant grenst het gebied aan de stad Groningen. De tocht voert via de groene dorpslinten Harkstede, Scharmer, Kolham en Froombosch naar Slochteren en verder richting Siddeburen. De excursie begint in Harkstede met een bezoek aan de voormalige Hervormde kerk, gebouwd eind 17e eeuw. De kerk heeft een orgel van Arp Schnitger en heel bijzonder een cachot. Vervolgens een bezoek aan de Fraeylemaborg, een van de mooiste borgen die Groningen rijk is. De borg en bijge bouwen zijn voor 1,8 miljoen euro gerestaureerd, verduurzaamd en de aardbevingsschade is her steld. Eind mei 2020 waren de werkzaamheden afgerond en sindsdien is de borg weer toe gankelijk. De borg is gelegen in een 31 hectare groot landgoed, met op het voorterrein een schathuis, waarin een restaurant gevestigd is. Het middagprogramma bestaat verder uit een bezoek aan Schildwolde en Hellum. De prijs bedraagt voor leden 49,50, niet leden betalen 54,00, inclusief koffie, thee en lunch. 10.20 uur vertrek per touringcar vanaf het hoofdstation Groningen. Ontvangst met koffie en bezichtiging kerk te Harkstede. De toren van Schildwolde heeft een bakstenen spits. Foto: Wikimedia Commons Lunch in het schathuis, restaurant De boerderij. Rondleiding door de borg en koetshuis, aansluitend wandeling rond de borg. Bezoek aan Schildwolde en Hellum, met onderweg thee. 17.45 uur aankomst hoofdstation Groningen, einde excursie. Van 29 september tot en met 6 oktober vindt een reis naar de Hanzestad Hamburg plaats. We verblijven in het viersterren Hotel Europaischer Hof, gelegen in het centrum van de stad. Uitgebreide excursies te voet en met de bus voeren ons naar veel bezienswaardigheden, zo als het imponerende Rathaus, het havenkwartier, de Elbphilharmonie, het Speicherquartier, de luxe buitenwijk Blankenese en Schloss Ahrensburg. Ook bezoeken we Altes Land, de 'groententuin' van Hamburg met pittoreske steden als Buxtehude. De heenreis gaat via Schloss Clemenswerth bij Münster; op de terugreis lunchen we in Lüneburg, de rijke zoutstad aan de rand van de Lüneburger Heide. We nemen in het reisprogramma ook steeds een muziekuitvoering op. Kortom, het wordt weer volop genieten! De door de overheid ingestelde gezondheids maatregelen brengen beperkingen met zich mee als het dragen van een mondkapje in de bus, in het openbaar vervoer, op straat en mogelijk ook in musea en andere openbare gelegenheden. We volgen de aanwijzingen hiervoor nauwkeurig. De kosten voor de reis zijn ca. 1455 per persoon. De Elbphilharmonie. Foto: Dietmar Rabich, Wikimedia Commons Meer informatie en aanmelden via Ton Gijsbers: 024-6841914 aaemgijsbers@hetnet.nl of Fred Meijer: 06 375 49 722f.meijer6@kpnplanet.nl Opgave voor excursies en kennisbijeenkomsten kan via www.heemschut.nl/agenda of via mail info@heemschut.nl of telefonisch 020-622 52 92 (maandag, dinsdagochtend of donderdag) onder vermelding van naam, emailadres en mobiele nummer. HEEMSCHUT 46 September 2021

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 46