ALGEMENE VERGADERING VAN LEDEN 'T MUL GERED I# J# RECTIFICATIE HEEMSCHOTW VERENIGINGSNIEUWS^ De jaarlijkse Algemene Vergadering van Leden van erfgoedvereniging Bond Heemschut zal plaats vinden op vrijdag 25 juni aanstaande om 10.30 uur. Omdat er in de fase van de planning nog steeds onzekerheid is of en onder welke voorwaarden fysieke bijeenkomsten kunnen plaatsvinden, wordt de ledenvergadering op nieuw digitaal gehouden. Dit keer zullen we gebruikmaken van het platform Zoom. Alle leden worden van harte uitgenodigd de digitale vergadering bij te wonen. Op de agenda staan onder andere de vast stelling van de jaarrekening en het jaarverslag over 2020. Via onze website en de digitale Nieuwsbrief houden wij u op de hoogte van de mededelingen over de AVL. Na aanmelding zullen wij u tijdig de agenda en de bijbehorende stukken doen toekomen. Aanmelden via kampen@heemschut.nl. Bellen kan ook naar 020-622 52 92. In verband met thuiswerken verzoeken wij u bij geen gehoor onze voicemail in te spreken. Jachthuis In 't Mul in Rolde krijgt een nieuwe toekomst. Het houten gebouw dat dateert van kort na de Eerste Wereldoorlog, wordt opge knapt en blijft dienen als vakantieverblijf voor de eigenaren. Plannen om het gebouw te slopen zijn van de baan en daarmee is een uniek ge bouw, dat vrijwel ongerept bijna honderd jaar overleefde, gered. Zelfs het interieur zal, zoals een woordvoerder van de eigenaren bevestigde, geen ingrijpende wijzigingen ondergaan. Dat betekent het einde van een succesvolle Heemschutactie. Die begon met een melding van een oplettend Heemschut-lid, die de waarde van het gebouw onderkende en constateerde dat de bouwkundige staat te wensen overliet. Daarna pakte Heemschut Drenthe de zaak op, waarop een andere oplettende Heemschutter overeenkomsten meende te zien met de architectuur van Bauhaus. Een oproep in Heemschut leverde Heemschut 2021, nummer 1 p. 32. Abusievelijk is de datum weggevallen van de aanvraag tot het aanwijzen van Leeuwenburg als gemeentelijk monument. Heemschut Amsterdam heeft die aan vraag in juni 2020 gedaan bij stads deel Oost. Gebouw Leeuwenburg ligt nabij het Amstelstation. eRFGoeoveReniGinG rm waardevolle reacties op die een verband legden met het Alexander Haus in Potsdam dat ontworpen is door Bauhaus-architecten. Daarmee werd aangetoond dat In 't Mul van grote cultuurhistorische waarde is. Toen een verslaggever van RTV Drenthe, die aandacht aan het jachthuis besteedde, kon melden dat de eigenaren het gebouw in ere wilden houden, ging bij Heemschut Drenthe de vlag uit. In hoeverre de Heemschutactie beslissend is geweest bij de keuze tot behoud, kan niet met zekerheid worden gezegd. Ook andere over wegingen zullen een rol hebben gespeeld. Wel is duidelijk dat de inzet van een gemoti veerde groep Heemschutters de eigenaren een flinke duw in de goede richting heeft gegeven. Het belang van samenwerking in de monumentenzorg is daarmee maar weer eens aangetoond. Zie ook: Heemschut 2021, nummer 1 pagina 39. Eric le Gras Jachthuis In 't Mul in Rolde. Foto: Gerard de Vries

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 47