HEEMSCHUT BERICHTEN VAN LEDEN Heemschut gefeliciteerd! HEEMSCHUT» Gefeliciteerd met jullie jubileum! Schenking Tomado Dakpannen Peperstraten gezocht LEDENNIEUWS Graag wil ik jullie medewerkers en alle andere betrokkenen bij Heemschut van harte geluk wensen met dit indrukwekkende jubileum. Door de jaren heen heb ik gezien wat voor geweldig werk jullie verrichten. De volharding, ook in soms onmogelijk lijkende situaties, is bewonderens waardig. Heemschut heeft zich aldus een onmis bare plaats verworven in onze samenleving. Wat een geluk dat er een organisatie als die van jullie is om op de bres te springen ter bescherming van ons vitale erfgoed. Ik wens jullie ook voor de toe komst heel veel succes toe. Lang leve Heemschut! Tom Henkemans 4 GoeDV eniGinG ern We willen jullie namens de stichting Vrienden van het Oude dorp Huizen van harte feliciteren met dit heuglijke jubileum! Wij doen op kleine schaal wat jullie in het groot doen. Dus vanzelfsprekend zijn wij ontzettend blij met Heemschut en jullie onvermoeibare inzet om erfgoed in bescherming te nemen. We mochten in het verleden regel matig gebruik maken van jullie expertise en hebben ook succesvol samengewerkt, grote dank daarvoor. Het ga jullie goed de komende tijd en op naar de 150 jaar! Yvonne van Sluys, voorzitter De Stichting Platform Beeldvorming Nederland heeft zich sinds 1995 ingezet om aandacht te vragen voor de beeldvorming over Nederland in het buitenland. Dat heeft de stichting gedaan door middel van onderzoeken in samenwerking met de Universiteit Groningen onder stakeholders zoals ambassadeurs, bijeenkomsten in Den Haag, publicaties en een Millennium geschenk voor Nederland. Hierin is geformuleerd op welke punten en hoe Nederland zich in het buitenland in het nieuwe Millennium zou kunnen en moeten profileren. Aanleiding voor onze activiteiten vormde de vast stelling dat de beeldvorming over Nederland op ad hoc basis zorgen baart, waarna actie wordt ondernomen. Dat is weinig professioneel. Beter is structureel onderzoek te doen naar de beeld vorming over Nederland in voor ons land zeer relevante landen zoals Duitsland, Frankrijk, Verenigd Koninkrijk, Verenigde Staten, en op basis van die bevindingen actie te ondernemen. De inkomsten bestonden voornamelijk uit donaties. Alle betrokkenen deden hun werk op basis van vrijwilligheid. Uw vereniging Heem schut zet zich in voor het behoud van erfgoed in Nederland en draagt daarmee in gunstige zin bij aan de beeldvorming over Nederland. Daarin zagen wij aansluiting bij de doelstelling van onze stichting. Wij maken daarom vanwege de ont binding van de stichting het saldo van 1.400 euro over naar uw bankrekening. Paul Kok, secretaris Stichting Platform Beeldvorming Nederland Ik ondersteun van harte dat het Tomadogebouw, qua sfeer en aanzicht gered wordt van sloop. Mijn vader heeft gewerkt bij Tomado. Ik ben er onder andere geweest omdat Sinterklaas er kwam om de brave kindertjes kadootjes te geven. Mijn vader vond dat hij bevoorrecht was om daar te mogen werken en vertelde over de respect volle ontvangst van arbeiders uit Etten-Leur door de grote baas in Zwijndrecht. Dus met zekerheid is het gebouw een icoon voor respectvol onder nemen en motiveren van medewerkers op een moderne manier. Nu aandelenkoersen steeds meer alles mogen bepalen is het goed om te kunnen blijven zien dat dit anders kan. Edwin Kempers Wij wonen in een karakteristiek huis uit ca. 1932. Aangezien onze bijzondere dakpannen ongeveer negentig jaar oud zijn en een groot deel van de pannen stuk is waardoor we lekkage hebben, zijn we genoodzaakt om ons pannendak te ver nieuwen. Inmiddels zijn we in overleg met een HEEMSCHUT 26 Mei 2021 bedrijf dat dit voor ons wil verzorgen, maar we twijfelen enorm over het soort pan dat we moeten nemen. Graag willen we zoveel mogelijk bij de oorspronkelijke sfeer en (pannen-)maatvoering van ons dak blijven. Het blijkt echter een groot probleem om aan tamelijk kleine pannen met veel kleur-schakeringen te kunnen komen. Zou u ons in contact kunnen brengen met iemand die ons hierover kan adviseren? Aart en Ditty Ketting Al enkele jaren doe ik een studie naar straatnamen met de naam Peper in Nederland. Al deze straten, het zijn er meer dan negentig, heb ik bezocht, hun ligging en hoogte bekeken, gefotografeerd en alle informatie verzameld. Daaruit vallen al heel wat verrassende conclusies te trekken. Vaak zijn het straten die in middeleeuwse kernen liggen en toen al gebruikt werden. Komend jaar wil ik de resultaten in een boek uitgeven. Met als titel Het geheim van de Peperstraten. Ik zou Heemschutters willen vragen of ze mij meer kunnen vertellen over Peterstraten in hun eigen woonplaats. Over de naamgeving. Komt die voor op kaarten, in oude oorkonden of geschriften? Is er misschien een recente verklaring? Zijn er meer verdwenen Peperstraten in de gemeente? Neem dan contact met mij op. Met een gepeperde groet van Marja van Trier marjavantrier@xs4all.nl of 0416-363713 Peperstraat in Buren. Foto: Wikkimedia Commons

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 26