AANBIEDING HERGEBRUIK KERKEN Bergen op Zoom Gouda HEEMSCHUT Februari 2021 De trend van sloop van kerkgebouwen lijkt ge kanteld, althans in Nederland. Inmiddels hebben meer dan 1500 van de ruim 7100 gebedshuizen een andere bestemming gekregen. Daarvoor was lef, creativiteit en betrokkenheid nodig. In het rijk geïllustreerde boek Kerkgebouwen - 88 inspirerende voorbeelden van nieuw gebruik - van appartement tot zorgcomplex, staan vele inspirerende voorbeelden van kerkgebouwen met een nieuwe functie. Soms gaat het om mini male aanpassingen in de bestemming, regel matig om ingrijpende, architectonische hoog standjes. De bijzondere sfeer en uitstraling van de kerk blijft daarbij vaak bewaard. Nederland is en blijft, mede dankzij die her bestemmingen, een land van kerkgebouwen. Het zijn daarmee meer dan de dragers van geloof en steeds meer die van kunst en cultuur. Samenkomst blijft vaak de verbindende factor, van sport tot begraven en van eten tot gebed. Het 400 honderd pagina's tellende boek maakt duidelijk wat er allemaal bij deze verandering komt kijken en welke oplossingen denkbaar zijn. Met actueel cijfermateriaal en internationale vergelijkingen krijgt het onderwerp perspectief. Zo helpt het boek een toekomst te vinden voor deze monumentale gebouwen die velen zo dierbaar zijn. De uitgave is tot stand gekomen in samen werking met de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Diverse auteurs en fotografen leverden een bijdrage. Het boek is te bestellen via www.uitgevrijblauwdruk.nl en kost 39,50. Als u de code HEEbdK88 invult bij de bestelling, betaalt u geen verzendkosten. De code is geldig tot 15 maart. Speciaal voor onze leden mogen we twee exemplaren van dit boek verloten. Stuur voor 15 maart een email naar Heemschut info@heemschut.nlof een kaartje via de post en wie weet krijgt u dit boek gratis toegestuurd. De voormalige dienstwoning met kantoor van ijzergieterij en machine fabriek Rogier Nerincx Rigter was zwaar vervallen toen deze werd gekocht door een particulier. De bijdrage van 2.000 is voor het terug brengen van knipvoegen en voor reconstructie van het balkonhek. De eigenaar van een pand in Gouda maakte inzichtelijk dat alleen het noodzakelijke schilderwerk aan het pand haalbaar is om uit te voeren. Met een bijdrage van 1.000 wordt de eigenaar in staat gesteld ook de constructieve werkzaamheden van het balkonhek mee te nemen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 47