HEEMSCHUTACTIEF^ Met berichtgeving uit onze provincies provincies DRENTHE Rijksmonumentale tuin p EELDE - In 2020 was er een behoorlijke toename van het aantal meldingen bedreigd erfgoed bij Heemschut Drenthe. Een van de meldingen betreft de tuin bij het voormalig gemeentehuis in Eelde. Nadat het de functie van gemeente huis verloor, heeft het een aantal jaren groten deels leeg gestaan. Nu wordt het verbouwd en daarbij wordt ook de tuin, welke een rijks monument is, betrokken. Omwonenden zijn al langdurig met de gemeente Tynaarlo, waar onder Eelde nu valt, in gesprek over hun zorgen en bezwaren betreffende de bijzondere tuin van J. Vroom jr uit Glimmen. Onze commissie is enige tijd terug door hen benaderd voor advies en ondersteuning. Gezien historische tuinen niet direct de competentie van de commissie is, werd contact gezocht met de Nederlandse Tuinenstichting waar expertise op dit gebied aanwezig is. Nu wordt in goede samenwerking tussen de Tuinenstichting en Heemschut Drenthe gewerkt aan een nota waarin de zorgen met betrekking tot behoud en beheer van de tuin aan de orde komen. Deze nota zal naar verwachting begin 2021 aangeboden worden aan zowel de ge meente als de ontwikkelaar die verantwoordelijk is voor de verbouwing van het gemeentehuis en behoud van de tuin. De nota sluit voor een belangrijk deel aan op de zorgen en bezwaren van omwonenden. Het voormalige gemeente huis en de bijbehorende tuin zijn sterk bepalende ruimtelijke monumenten in Eelde. Ze verdienen dat ze met respect voor behoud worden bewaard. Gerard de Vries HEEMSCHUT 14 Februari 2021

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 14