i 31 Vy - 01 Missie werkgroep Het gaat de werkgroep Nijmegen spoort wel?/! niet in de eerste plaats om het in stand houden van objecten uit een verleden dat voorbij is, maar om zoveel mogelijk begrijpelijk, zichtbaar en beleefbaar te houden van de wordings geschiedenis van het stationsgebouw in de nieuwe ontwikkeling. De rampen uit de oorlog behoren ook tot ons erfgoed. Ook dat bepaalt onze identiteit. De eisen die een hoogfrequent spoornetwerk stelt en de enorme toename van het aantal reizigers verdient onze aandacht net zozeer als de resten van het station uit andere tijden. De werkgroep bestaat uit leden van Heemschut Gelderland, Numaga, Gilde Nijmegen, Stichting Nijmegen Wederopbouwstad. Het vraagteken duidt dat we nog niet zo zeker zijn of Nijmegen wel gaat sporen; het uitroepteken wil zeggen dat we erop vertrouwen dat het uiteindelijk wel zo zal blijken! nu wordt voorgesteld is een glazen doosje voor de Van Ravesteyngevel. Hoe verfijnd dat ook uitgewerkt zal worden, dat het de gewenste allure zal hebben, betwijfelen wij. Hier is nog een lange ontwerpweg te gaan. De werkgroep wil graag, vanuit een scherp besef van de eisen die de nieuwe ontwikkeling stelt, een inhoudelijke bijdrage leveren. Meehelpen een 'stadspoort' vorm te geven die haar geschiedenis, haar bron, met trots laat zien. De werkgroep is in gesprek met de gemeente, ProRail en de ontwerpers om alle aandachtspunten zo hoog mogelijk op de agenda te houden. Het ziet er nu naar uit dat een productieve samenwerking op basis van gedeelde ambities mogelijk is. Maarten de Vletter is lid van Heemschut Gelderland HEEMSCHUT Februari 2021

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2021 | | pagina 11