Stadswerk VIERDE SAAENKOAST Directeuren, Architecten en Ingenieurs van gemeentewerken. /eidema Fz. F- y/ElDEMA fz Predicaat 'koninklijk' 9 - 10 Jcili 1908. VftN Voorgerecht. Kippensoep. Zwescrilt ken - Feslijljes. Tarbot met Ejcrsaus. Runderhaas -Pikante Saus. Groente; Kalfsoesters - Doperwten. Anna nas - Gebak. Jonge Haantjes Compute. Pudding. Fruit. Dessert. *r S;\ri'iir S Cf Hatpï.ir VIJNTARIFFZ, O. Z. j^EEU WARDEN, Menukaart van een van de eerste bijeen komsten. Je kunt zóveel leren van de praktijk van de ander. Daarin is weinig onderscheid met de herenclub zoals die in 1898 ontstond. Maar nu doen we aan kennisdeling in een samenleving die voortdurend en razendsnel verandert. Kijk naar de anderhalve-meter- samenleving: die heeft rechtstreeks impact op het gebruik van de openbare ruimte.' Nederland is een zeer intensief gebruikt land. Het vergt maatwerk om alle gebrui kers, diversiteit aan functies en stromen in goede banen te leiden. Nederland blijkt zich in de top te bevinden als het gaat om de kwaliteit van de publieke ruimte. Iets waar we trots op kunnen zijn. Loeffen: 'Uiteraard kan het altijd beter en zijn er minder goede voorbeelden te noemen. Maar in grote lijnen zijn we trots dat we aan de dynamische weerslag in de publieke ruimte al zolang mogen bijdragen en mee mogen werken aan de hoge kwaliteit van de Nederlandse publieke ruimte. We wer ken daarbij intensief samen met allerlei organisaties, afhankelijk van het onder werp. Ook op die manier houden we voort durend voeling met de praktijk. En we doen meer. Zoals op het gebied van erfgoed. Stadswerk organiseert uitwisselingen over herbestemmingen en transformatie, monu mentale begraafplaatsen, openbaar groen en monumentale bomen. Tot voor kort waren dat vooral fysieke ontmoetingen, maar door de huidige situatie hebben we de merites van het online communiceren ontdekt. Zo werd een talkshow van ons via Youtube breed bekeken en verspreid. We kunnen zelfs constateren dat ons bereik verder is vergroot. Met onze historische worteling in het achterhoofd hebben we onlangs koninklijke erkenning aangevraagd en gekregen! Koninklijke Vereniging Stads werk Nederland, de kroon op het werk van iedereen die zich dagelijks inzet voor onze openbare ruimte.' Loeffen: 'De openbare ruimte heeft met alles te maken. Hoe we ons verplaatsen, waar we verblijven, hoe en waar we ons ver maken en waar en wat we vermarkten. Het zijn allemaal zaken met ruimtelijke impact. Zaken die raken aan veiligheid, gezondheid, klimaat en energie. Het zijn zowel lokale, regionale als landelijke vraagstukken en opgaven die op het bord van gemeenten liggen. We zijn daarin faciliterend voor de talloze gemeenteambtenaren die dagelijks tegen de weerbarstige praktijk aanlopen en zoeken naar werkbare oplossingen. Je zou kunnen zeggen dat we als Stadswerk diep in de haarvaten van de samenleving zitten. Met het netwerk dat we vormen, richten we ons vooral op ''horizontale'' kennisdeling. Maarten Loeffen. december 2020 HEEMSCHUT 7

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 7