Vereniging Stadswerk Nederland Voor veel mensen vormt de openbare ruimte een vanzelfsprekend decor, iets waar we nauwelijks bij stil staan. Maar openbare ruimte ontstaat niet zomaar. Als het gaat om ontwerp, ontwikkeling en beheer van die 'fysieke leefomgeving' moeten gemeenten behoorlijk aan de bak. Daarbij fungeert de Vereniging Stadswerk Nederland al honderd jaar als steunpilaar. Johanna van der Werff Kennisuitwisseling Terwijl de samenleving in honderd jaar drastisch veranderde, bewoog de vereni ging schijnbaar moeiteloos mee. Stadswerk bewees telkens haar bestaansrecht door uit te groeien tot de breed gedragen net werkvereniging van nu, met 3900 groten deels gemeentelijke leden, passend bij de behoeften van de huidige tijd. Nog steeds bewijst Stadswerk haar nut, al is de manier van functioneren ingrijpend gewijzigd. In grote bijeenkomsten, door het uitgeven van een magazine en - in toene mende mate digitaal - wordt onderling ken nis gedeeld. En, hoewel Stadswerk zich nog steeds sterk maakt voor kwalitatief hoog waardige openbare ruimte, het werkterrein heeft zich met de jaren enorm uitgebreid. Niet alleen is het werkveld gecompliceer der geworden, ook worden de claims op de ruimte steeds talrijker. Maarten Loeffen, directeur Stadswerk en van origine historicus, werkte onder meer voor diverse gemeenten aan dossiers als monumentenbeleid en zorg toen de functie van directeur Stadswerk zich in 2015 aan diende. Een functie die hem paste als een maatpak. Willem Hofkamp.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 6