Verenigingsnieuws Afscheid Harrie Boot Ir. D.M. van der Schrier overleden Rectificatie Het afscheid van Harrie Boot stond al in maart op de agenda van Heemschut Noord Brabant. Door de coronamaatregelen was het pas op 23 september jl. mogelijk hem uit te nodigen. Harrie Boot en zijn vrouw Gerda wer den na de reguliere vergadering ontvangen. Boot was zeker 28 jaar lid van de provinciale commissie in Brabant, waar hij ook nog een aantal jaren secretaris/penningmeester was. Heemschut-voorzitter Henk Hellegers was bereid gevonden om Harrie toe te spreken en aan hem de erespeld uit te reiken met de bijbehorende oorkonde. Harrie was zeer goed ingevoerd in de provincie, omdat hij ook in een aantal monumentencommissies zitting Harry en Gerda Boot tijdens de toekenning van de erespeld van Heemschut. had en tevens secretaris was van Brabants Heem. Zijn expertise over boerderijen en ker ken was breed bekend. Namens Heemschut en Heemschut Noord-Brabant in het bijzon der: proficiat en heel veel dank! Gerard van der Vliet, voorzitter Heemschut Noord-Brabant Op 24 juli 2020 overleed in Zwolle Ir. D. M. van der Schrier. Hij was van 1963 tot 1990 werkzaam als hoofdingenieur bij de Provinciale Waterstaat Overijssel. Tot 2005 was hij actief voor Heemschut, waarvan een aantal jaren als lid van Heemschut Overijssel, en was betrok ken bij vele behoudsacties van waterstaatkun dige objecten, zoals de uitwateringssluis de Geldersche Sluis, op de grens van Overijssel en Gelderland, de schepradgemalen in de pol der Mandjeswaard bij Kampen en het behoud en restauratie van de Rodemolenzijl aan de Boerendanserdijk in Zwolle. Ook streed Dirk voor het behoud van de in 1885 gebouwde metalen spoorbruggen in de spoorlijn Zwolle-Almelo. Een van de brug gen werd uiteindelijk door zijn inzet behouden en herplaatst als voetgangersbrug in de wijk Hanzeland in Zwolle. Van der Schrier kon ook kritisch zijn op in zijn ogen nutteloze waterbouwkundige werken, zoals de in 2005 gebouwde keersluis in het Zwarte Water bij Zwolle. Zelf was hij de initi ator achter het ontwerp van de technisch zeer geavanceerde keersluis bij Ramspol. In 2011, ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag, werden 26 artikelen van zijn hand gebundeld in de publicatie Overijsselse water staat in de kaart gekeken. Voor zijn jarenlange inzet en verdiensten voor Bond Heemschut ontving Ir. Van der Schrier in 2006 de Ton Kootpenning. Marcel Overbeek Heemschut Overijssel Dirk van der Schier. Heemschut 2020, nummer 3, pagina 28. In het artikel over de Amsterdamse kroe gen staat abusievelijk dat Zwarte Gerrit in 1919 over leed. Dit moet zijn in 2019. NIEUWE LEDEN 3e KWARTAAL 2020 Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: Nieuwe leden, 3de kwartaal 2020 De heer T. de Zeeuw, Utrecht De heer P. Brooijmans, Bergen op Zoom Mevrouw A. Rutgers van der Loeff, Amsterdam De heer R. Noorlander, Amsterdam De heer S. Boschma, Hillegom De heer G.A. Vermeij, Wijk bij Duurstede Mevrouw S. Dommanschet, Abcoude De heer B. Zand Scholten, Zandvoort Mevrouw J. Oosthoek, Katwijk De heer V. Nijman - Landelijk Centrum voor Spiritueel Werk, Nieuwegein De heer P. Vlaardingerbroek, IJsselstein De heer M. Estourgie, Abcoude Mevrouw W. Wijngaards, Abcoude Mevrouw M. Elbrink, Bussum De heer H. Polman, Groningen Mevrouw V. Teunissen, Rotterdam De heer J. Hettema, Rotterdam De heer B.C. Korteweg, Voorthuizen De heer G.H. Gruppen, Amsterdam Mevrouw E. Janssens, Utrecht Mevrouw J.A.M. Leys, Driebergen-Rijsenburg Mevrouw M. Meijnhardt, Almere Mevrouw C. Frehse, Amsterdam Mevrouw H.J. van Harten, Rotterdam De heer J.W. Attema, Weesp Mevrouw C. Brouwers - Ons Fort, Venlo De heer S.P.M. Veldhoven, Zutphen De heer H. Hendrix, Oosterbeek Mevrouw E. Kemper, Delft Mevrouw E. Zubler, Sleen De heer A. Doorlag, Groningen Mevrouw T. IJpma, Ten Post De heer F.A.J. Krabbendam, IJsselstein Mevrouw J.M. van Geest, Rotterdam De heer J. Rouwenhorst, Amsterdam De heer G. Ouwerkerk, Assen De heer E. van der Velden, Purmerend De heer F. Dudok van Heel, Amsterdam De heer H. Parren, Thorn De heer J. Wassink, Den Bosch De heer R. Velthuyse, Amstelveen De heer M.B. Rottinghuis, Paterswolde De heer J. van Rutten, Den Dungen Molenstichting Alkmaar, Alkmaar De heer G. Vorstman, Bussum De heer T. van de Burgt, Amersfoort De heer E. Vandenberghe, Nazareth Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkel waarde 14,95) cadeau. Ga naar www.Heemschut.nl/doe-mee en meldt u aan. 44 december 2020

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 44