8 23 32 HEEMSCHUT Lagere technische scholen Onbeschermde alledaagsheid Kantoorkolossen MAG WEG DIT Omslag: En verder: INHOUD Koninklijke Stadswerk De Laurentiuskerk Herbestemmen heilzaam? Werkgroep Post '65 De Laurentiuskerk in Weesp. Heemschut Actief 14 Foto: Heemschut, Christian Pfeiffer Bedreigd - Gesloopt 20 Column27 A Kans op restauratiebijdrage29 Interview met Heemschutter30 Iconische huizen34 ENCI terrein Maastricht41 Verenigingsnieuws44 Drukker dan ooit. Zo lijkt het wel, als we kijken naar het aantal meldin gen van bedreigd erfgoed dat op ons afkomt. Misschien omdat mensen thuis zitten en meer volgen wat er in hun directe omgeving speelt. Gezien de huidige bouwactiviteiten is er nog voldoende geld om te investeren. Dat maakt dat niet beschermd erfgoed in rap tempo wordt gesloopt of dat grootschalige bouwplannen worden gepresenteerd in een omgeving waar ze totaal niet passen. Het beschermen van erfgoed en het op een treffende manier actie voe ren tegen nieuwe ruimtelijke plannen is een specialisme geworden, dat je onder de knie moet krijgen. De slo gan waarmee de rijksoverheid ons de nieuwe Omgevingswet presenteerde 'eenvoudig beter' is vooralsnog niet bewaarheid geworden. Gemeenten moeten participatie elk op hun eigen manier bevechten! Tijdens de introductiecursus over de Omgevingswet, die we in samenwer king met de Archeologische Werkge meenschap voor Nederland organi seerden, werd duidelijk dat alleen met een goed georganiseerde lobby het erfgoedbelang voldoende geborgd kan worden. Daarom zet Heemschut in op nauwere contacten met lokale organi saties, omdat zij de oren en ogen zijn, die meteen in actie kunnen komen als ons erfgoed wordt bedreigd. Ik wens u in deze verwarrende tijden, mede namens het bestuur, vooral een goede gezondheid toe. Dat we elkaar in het nieuwe jaar weer fysiek mogen ontmoeten. Karei Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 3