van de drie organisaties die mij het meest na aan het hart liggen: het Natio naal Muziekinstrumenten Fonds (NMF), Museum Catharijneconvent in Utrecht en Heemschut. Die drie staan ook in mijn tes tament. Twee ervan kwamen enkele jaren geleden bij elkaar in de weekendconcer ten met NMF bruikleeninstrumenten, die we samen met Heemschut organiseerden en die het jaar daarvoor hadden plaatsge vonden in panden van Vereniging Hendrick de Keyser.' Ze zegt over haar begunstigde doelen wel: 'Ze moeten natuurlijk wel actief blijven, het gevoel geven dat de erfenis goed besteed wordt. Ik heb wel eens een organisatie gesteund die me uit het oog verloor; die bleef natuurlijk niet in mijn tes tament staan.' Lid van Heemschut is Digna al lang, sinds 2008. Ze zag het tijdschrift bij een nicht op tafel liggen. De bescherming van het stads beeld sprak haar direct aan. Amersfoort, waar ze nu woont, is een stad waar erf- goedbehoud niet altijd voldoende prioriteit krijgt. Gelukkig krijgen scholen tijdens de Open Monumenten Klassendag in de Oud- Katholieke kerk van de H. Georgius iets van de aandacht voor het verleden mee. Bij voorbeeld als de kinderen het beeldje uit 1444 komen bekijken van het Mirakel van Amersfoort, het Mirakelboek en het schil derij uit 1525 dat het wonder verbeeldt. Bij Heemschut heeft ze intensief contact opgebouwd met de personeelsleden van het Landelijk Bureau. Voor de vereniging is ze overal op locatie inzetbaar, zoals voor ledenwerfacties. Digna Schade van Westrum heeft een natuurlijk gemak in de omgang, een aan stekelijk enthousiasme en krijgt dingen voor elkaar. Haar organisaties kunnen altijd een beroep op haar doen. Ze is blij met de keuze voor Heemschut, Museum Catha- rijneconvent en het Nationaal Muziekinstru menten Fonds, omgekeerd geldt dat voor Heemschut zeker ook! december 2020 HEEMSCHUT 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 31