Theorie en ambacht gesteund Interieurfonds zoekt sponsors Steven Coene, voorzitter van Stichting Interieurfonds. rieur in onderlinge samenhang optimaal in authentieke staat brengt, in relatie ook met het exterieur. Nog te gemakkelijk gaan waardevolle interieurs rechtstreeks de con tainer in'. In de afgelopen jaren hebben negen stu denten gebruik gemaakt van de onder steuning van het Interieurfonds. Als je de resultaten van hun projecten op de website www.interieurfonds.nl analyseert zie je wat het nut van het fonds voor hen is geweest en daarmee voor het werkgebied. Vijf studenten hebben een opleiding gevolgd aan het West Dean College of Arts and Conservation (Sus sex, VK). Van deze studenten waren er twee ambachtelijk, twee universitair opgeleid en één beide. Nu, na drie tot tien jaar, werken twee van hen voor de Royal Household, één doceert, twee hebben werk gevonden in het museale veld. Van de in totaal negen stu denten hebben er vier nu (ook) een eigen restauratieatelier. De vier die niet naar West Dean gingen kozen voor aanvullende kennis- opbouw buiten de eigen universiteit. In hun verslagen komen de gesponsorde studenten tot conclusies van verschillende aard: de opleiding in West Dean wordt geroemd om zijn diepgaande aanpak van praktijk en kennis. Ook de overige studen ten hebben een versterking van de ambitie in werkgebied of specialisatie ervaren, vari- erend van de aspecten van publiek gebruik van historische interieurs of het behoud van historische vloeren tot vergroot materiaal technisch inzicht, zoals het gebruik van spe cifieke chemische hulpmiddelen. Genoeg reden om het Interieurfonds meer aandacht te geven. Het bedrijft echter niet actieve en grootschalige marketing. Het wil vooral een charmante partner zijn voor Door een steeds grotere groep per sonen wordt beseft dat het interieur onlosmakelijk verbonden is met ons culturele erfgoed. Stichting Interi eurfonds beoogt door middel van het verstrekken van kleinschalige studie beurzen aan jonge studenten jaarlijks een positieve impuls te leveren aan de aandacht voor en omgang met Neder landse historische interieurs. Het ruim tien jaar geleden opgerichte steun fonds probeert hiermee een positieve kentering in de professionele aandacht voor het interieur in de Nederlandse erfgoedsector te bewerkstelligen. Informatie over het fonds is te vinden op www.interieurfonds.nl. Hier treft u ook de verslagen van de studenten. Om ook in de toekomst veelbelovende studenten te kunnen blijven ondersteu nen, is het fonds op zoek naar spon sors. Stichting Interieurfonds heeft een ANBI-status, waardoor schenkingen aftrekbaar zijn. Het rekeningnummer is NL 40 RABO 0128 3638 00. studenten die hun ambitie in de richting van deskundige interieurrestauratie willen bevestigen of versterken. Coene: 'Het fonds heeft geen leden, geen nieuwsbrief, orga niseert geen symposia enzovoorts en staat dus ook niet zo in de belangstelling. Het fonds wil er vooral zijn voor enthousiaste lingen die zich professioneel willen ontwik kelen in het boeiende en complexe terrein van interieurbehoud.' De torchère was het restauratieobject van Hendrik van der Poel op West Dean. september 2020 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 45