Fonds zoekt studenten met passie, maar ook sponsors 'De aandacht voor het historische interieur als waardevol onderdeel van ons erfgoed is sterk gegroeid, en terecht'. Dat stelt Steven Coene, voorzitter van Stichting Interieurfonds, een stichting die aandacht voor en professionele omgang met Nederlandse historische interieurs nastreeft. Herman Gelens Multidisciplinair denken Interieurfonds De oprichting van het fonds in 2008 werd aangejaagd door Eloy Koldeweij, specialist op het onderwerp en werkzaam bij de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed. Godmo ther van het fonds is emerita professor Anne van Grevenstein, die het fonds met een sti pendium steunt. Zij is autoriteit op restaura tiegebied wat betreft historische afwerkin gen, met als visie: kennis en ambacht zijn daar uit elkaar gegroeid. Opleidingen als het Hout- en Meubileringscollege in Amsterdam onderwijzen ambachtelijke vaardigheden, universiteiten doceren kunstgeschiedenis primair gericht op kennis. De stichting wil studenten of net afgestu deerden de kans geven zich verder te ver diepen in kennis en vaardigheden en daarbij vooral multidisciplinair denken bevorderen. 'Het gaat in het historische interieur juist niet om een enkel onderdeel, maar om de samenhang der dingen,' aldus Coene. Prak tisch geschiedt dat door jaarlijks aan één student (tot 30 jaar oud) een aanvullende studiebeurs te verstrekken. Aanvragers worden beoordeeld op hun passie voor het werkterrein. 'Multidisciplinair denken, niet één aspect van het interieur is leidend', stelt Coene. 'Denk bijvoorbeeld niet enkel aan het his torisch behang of een mooie kroonluchter, maar dat een restauratie het gehele inte- Op kasteel Borgharen werd onder leiding van Anne van Grevenstein door twee studenten kleuronderzoek gedaan in de blauwe kamer. 44 HEEMSCHUT september 2020

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 44