Spijkerstraat 185, Arnhem In Arnhem is een uniek project gereali seerd waarbij interieurs op een verrassende manier in de belangstelling komen te staan. Volkshuisvesting Arnhem startte in samen werking met het Nederlands Openlucht museum het project Museumwoningen, met woningen uit de periode 1866 tot 1971. Volkshuisvesting brengt een aantal van haar woningen zoveel mogelijk terug in de oorspronkelijke staat en zoekt huurders die bereid zijn de woning in te richten met een interieur uit diezelfde periode. Dit van uit de gedachte dat het verleden volop in de belangstelling staat en dat komt bijvoorbeeld op de woningmarkt tot uiting in een grote belangstelling voor woningen met 'originele details'. De interesse voor vintage weerspiegelt ook deze hang naar het verleden. Veel mensen hebben interesse in een woning en een inrichting met een historie, met een verhaal. Dit heeft geleid tot dit bijzondere project met verschillende wonin gen met interieurs uit de 19de en 20ste eeuw. Eens per maand zijn de in totaal tien wonin gen geopend voor bezichtiging. Bezoekers kunnen dan zien hoe in bepaalde periodes werd gebouwd, gewoond en geleefd. Een uniek initiatief en een bijzondere samen werking tussen Volkshuisvesting Arnhem, het Openluchtmuseum en de huurders. Voor actuele openingsdagen en tijden bezoekt u de website: www.museumwoningenarnhem.nl Op bezoek bij tante Eef. Het gemeentelijk monument werd in 1869 gebouwd als Bank van Leening en heeft die functie tot 1946 behouden. In 1952 kwam tante Eef Cor- nelissen hier wonen. Na de dood van haar man in 1976 is er weinig veranderd. Tante Eef woonde er ruim zestig jaar. juni 2020 HEEMSCHUT 5

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 5