l& H# 10 23 45 HEEMSCHUT Korenmetershuis 400 jaar Kastelen en buitenplaatsen Liefde gerestaureerd Omslag: En verder: INHOUD Muurreclames Treurtrips Bijenkorf 100 jaar Aardbevingsdossier Het Korenmetershuis, geschilderd door Pierre Tetar Van Elven (1828 - 1908). Particuliere collectie. Foto: Heemschut eRFGoeDveiteniGinG Voortgang Kerkenvisies Heemschut Actief Bedreigd - Gered Column Stegen Sti kstofproblematiek Stagiaire Elisa van der Oest Vlasroterij Verenigingsnieuws ...9 14 20 27 28 31 34 36 44 Vrijdag de 13de maart 2020 - een onge luksdag? - is in ieder geval een dag die we ons nog lang zullen heugen. Vanaf die dag kwam het openbare leven geleidelijk steeds meer tot stilstand. De zorgen om de verspreiding van het covid-19 virus maakten dat in de weken daarna steeds verdergaande maatre gelen bepaalden, dat wij ons dagelijks leven drastisch anders moesten gaan inrichten. Voor ons als Heemschut-medewerkers betekent dit thuiswerken, wat gelukkig door onze digitale infrastructuur moge lijk is. Ook vervielen alle vergaderingen van de commissies, werkgroepen en landelijke bijeenkomsten. Rechtszaken werden uitgesteld, rechtbanken geslo ten. Nederland ging zo goed als 'op slot'. Terwijl ik dit schrijf, zitten we nog mid den in deze thuissituatie. Via moderne communicatiekanalen kunnen we geluk kig contact houden. Het leven valt stil, maar gaat ook door. En we kunnen best veel doen als we thuis werken! Daar naast zijn er genoeg ongelezen boeken, de tuin ontluikt en wacht op onderhoud. Per telefoon kunnen we aandacht geven aan mensen die eenzaam zijn en die het moeilijk hebben. Maar toch... het bezoe ken van ons vele bijzondere erfgoed is even niet aan de orde. En via de digi tale weg gaat veel van de planvorming gewoon door. Net als de sloophamers die nog steeds doorgaan Ik hoop dat we elkaar straks weer kunnen ontmoeten en dat we nog meer zullen genieten van ons Heem en erfgoed dat we gezamenlijk zo koesteren. Houdt u goed en blijf gezond. Karel Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 3