Als stagiaire onderzocht Elisa van der Oest de gevolgen van de nieuwe Omgevingswet voor de vrijwilligers van Heemschut. Voor het vak Ruimtelijke Ordening heeft ze nu een helder advies: 'Ga er niet van uit dat eerst alles wat er is, wordt platgegooid!'. Herman Gelens Erfgoed afwezig Stagiaire Elisa van der Oest Bij de Rotterdamse Hogeschool bevat het curriculum een stage van de derdejaars studenten. Voor de tweedejaars die eraan toe zijn wordt dan een soort markt geor ganiseerd, waar de derdejaars die al een stage hebben gelopen de kramen bemen sen en hun stageplaats aanprijzen. Elisa van der Oest ging echter snuffelen op inter net. Ze kwam erachter dat Heemschut een stagiaire zocht en meldde zich. Vanuit de Hogeschool kwam de suggestie voor een onderzoek naar de gevolgen van de nieuwe Omgevingswet voor de vrijwilligers van Heemschut. Onder aansturing door Chris tian Pfeiffer voerde zij het onderzoek uit. Elisa volgde na haar HAVO een opleiding tot Interieuradviseur (MBO niveau 4) aan het Hout- en Meubileringscollege in Amster dam. Een vriendin liet haar een folder lezen over de studie Ruimtelijke Ontwikkeling, een meeloopdag overtuigde haar. In deze studie komen planologie en stedenbouw als hoofdonderwerpen bijeen. Ze formu leert: 'Het gaat erom de juiste gebouwen te plaatsen in de beste omgeving. Maar daar stopt het niet. Ook infrastructuur en openbare ruimte spelen een rol in het ont werpen, van grote gebouwen tot de juiste plaats voor een bankje, boom of afvalbak. Voor het ontwerp wordt altijd veel onder zoek gedaan: Wie wonen hier? Hoe leven zij? Wat vinden zij belangrijk? Wat moet waar komen in een wijk en waarom? Voor welke problemen of oplossingen zorgt dit? Elisa van der Oest op de trap van het Korenmetershuis. 34 juni 2020

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 34