Boerderijenfonds open voor aanvragen Stichting Sovjet Ereveld wint Gouden Terebinth Erfgoednieuws Vanaf nu kunnen eigenaren van agrarisch erfgoed een aanvraag indienen bij het Boer derijenfonds. Op www.boerderijenfonds.nl is te lezen waar u aan moet voldoen om een aanvraag in te dienen. Het Boerderij enfonds is een stimuleringsfonds voor her bestemming van agrarisch erfgoed, in com binatie met verduurzaming en restauratie. Het fonds kan eigenaren ondersteunen met een financiële bijdrage en advies. Daar naast richt het fonds zich op kennisontwik keling en -verspreiding. Doel is om verdere bewustwording te kweken met betrekking tot hergebruik van agrarisch erfgoed. Het Boerderijenfonds is een initiatief van de stichting Agrarisch Erfgoed Nederland die hiervoor een samenwerking is aangegaan met het Nationaal Restauratiefonds. Het De Gouden Terebinth, de tweejaarlijkse prijs van de stichting Terebinth voor fune rair erfgoed, is op zaterdag 8 februari jl. uitgereikt aan het bestuur van de Stichting Sovjet Ereveld in Leusden. De stichting krijgt de prijs voor haar niet-aflatende inzet om de herinnering aan 865 soldaten uit de Sovjet-Unie die tijdens de Tweede Wereld oorlog zijn gesneuveld, levend te houden. In de afgelopen twee jaar organiseerden de vrijwilligers in Leusden een kaarsjesavond, theatrale audiotours, lezingen, herdenkin gen en gastlessen. De stichting doet onder zoek naar het verleden van de soldaten en zoekt actief naar nabestaanden. Bovendien probeert ze de jeugd bij de geschiedenis van het Ereveld te betrekken. Directeur Remco Reiding ontving de prijs in de aula van begraafplaats Tolsteeg in Utrecht uit handen van Terebinth-voorzitter Bert Lever. De jury bestond uit Karel Loeff (architec tuurhistoricus en directeur van Heemschut), Nicoline Zemering (kunsthistorica en direc teur van begraafplaats Rhijnhof in Leiden) en Laurens Sparrius (onderzoeker bij Floron in Nijmegen). De jury voegde aan haar oor deel nog een argument toe: 'De bekroonde stichting levert door haar inzet een bijdrage aan de medemenselijkheid en de verbete ring van de internationale verhoudingen, <D iets wat in dit gedenkjaar een extra waarde ring verdient.' Naast de winnaar waren ook genomineerd de Stichting Oude Kerkhof in CO Roermond en de Stichting tot Behoud van ■*-> S. de Drentse Graftrommels in Veenhuizen. Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schap maakt het Boerderijenfonds mogelijk met een bijdrage van vijf miljoen euro voor de periode 2020-2023. Met dit bedrag kun nen zo'n 25 tot 30 projecten worden onder- <D steund. De eerstvolgende inzendtermijnen sluiten op 1 september 2020 respectievelijk op 15 januari 2021. ■*-> O LI- Het Gagelgat in Soest kreeg een maatschappelijke bestemming en is gerestaureerd met geld van de BankGiro Loterij. Uitreiking van de Gouden Terebinth, met links Bert Leever en daarnaast Remco Reiding. 30 juni 2020

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 30