Nationaal Landschap Zuid-Limburg Programma Programma Rectificatie historisch onderzoek is gebleken dat de huidige borg in elk geval voor 1300 moet zijn gebouwd als steenhuis. Tot 1971 werd de borg bewoond door de familie Thomas sen Thuessink van der Hoop van Sloch- teren, waarna borg met bos werd verkocht aan de Gerrit van Houten Stichting. De borg is gelegen in een ongeveer 31 hec tare groot landgoed, met op het voorter rein een schathuis, waarin een restau rant gevestigd is. Het middagprogramma bestaat uit een bezoek aan Schildwolde en Hellum, waar thee wordt gedronken. 10.20 uur Vertrek per touringcar vanaf het hoofdstation Groningen. Rondleiding op de Fraeylemaborg en aansluitend lunch in restaurant De boerderij. 17.45 uur Aankomst hoofdstation Groningen, einde excursie. Prijs 47 voor leden. Introducés 51, inclusief koffie, thee en lunch. 10.30 uur Aanvang achter het station op de parkeerplaats Hambosweg 60, Kerkrade. 18.00 uur Terug in Kerkrade. Prijs 37,50 per persoon, inclusief gidsen, lunch en versnaperingen. Maximum 50 deelnemers. Op zaterdag 2 mei organiseert Heemschut Limburg een excursie door het Nationaal Landschap Zuid-Limburg. We beginnen op de parkeerplaats achter het station van Kerkrade. Als eerste bezoeken we de abdij Rolduc, waar we na een kop koffie worden rondgeleid door een vakkundige gids. Abdij Rolduc is het grootste abdijcomplex van de Benelux en een van de top monumenten van ons land. Per bus rijden we door het Nationale Landschap Zuid-Limburg, het Wromdal, het Geuldal, via het plateau van Margraten, naar het Maasdal, Heuvelland, Mergelland en we bezoeken de Amerikaanse begraafplaats te Margraten. Noorbeek is door de Vereniging Nederlands Cultuurlandschap benoemd tot het eerste icoonlandschap van Nederland. Onderweg zijn belangrijke landschappelijke elementen te zien zoals, mergelgrotten, vakwerkhuizen, terraslandschappen, water gebieden, hagen, monumenten, kastelen en kloosters. Heemschut Limburg zet zich in om het Nationaal Landschap Zuid-Limburg (het Heem) te beschermen (schutten). Aanmelden via: www.heemschut.nl of 020-6225292 (ma/di/do) onder vermelding van naam, emailadres en uw mobiele nummer. Heemschut 2019, nummer 4. Pagina 8 eerste kolom. De vermelding van de excursie was niet volledig. Deze werd georgani seerd door het Steunpunt Monumen tenzorg Fryslan, als onderdeel van het Kenniscentrum Herbestemming Noord, in samenwerking met Heem schut Fryslan. Pagina 12 intro. Bergen aan Zee telt geen 3400 inwoners maar 300 400. maart 2020 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 45