Excursie Duurswold Excursie Den Helder Excursies AGENDA ^^7 Donderdag 26 maart Excursie Den Helder Dinsdag 12 tot donderdag 14 mei Vakbeurs Monument, Den Bosch Zaterdag 2 mei Excursie Zuid-Limburg Donderdag 28 mei Studiedag kastelen en buitenplaatsen Zaterdag 20 juni Excursie Groningen Zaterdag 27 juni Excursie Amsterdam Programma Duivenslagpoort te Schildwolde. Heemschut Groningen organiseert op zaterdag 20 juni een excursie naar het gebied rond Slochteren, gemeente Midden-Groningen. Aan de zuidwestkant grenst het gebied aan de stad Groningen, van waaruit de weg loopt via de groene dorpslinten Harkstede, Scharmer, Kolham en Froombosch naar Slochteren en rich ting Siddeburen. De excursie begint met koffie en een bezoek aan de Fraeylemaborg, een van de mooiste borgen die Groningen rijk is. De borg wordt op dit moment gerestaureerd en aardbevingsschade hersteld. Eind mei zijn de werkzaamheden afgerond en is de gehele borg weer toegankelijk. Uit bouw- Op donderdag 26 maart organiseert Heemschut Noord-Holland een excursie naar Den Helder. Deze vangt aan in de Open bare Bibliotheek, School 7, Keizersgracht 94, Den Helder. De bieb werd in 2018 uitgeroepen tot de beste bibliotheek ter wereld! Wij ontvangen u graag met een kopje koffie of thee in het Leescafe, waarna het programma begint met een rondlei ding door de bibliotheek met aansluitend een lezing over de, voor veel Nederlanders onbekende, Noordkop. Na de lezing - lopend via de Rijkswerf Wil lemsoord - wordt overgestoken naar restau rant 't Veerhuis Lands End voor een lunch met prachtig uitzicht op zee. Daarna keren wij lopend terug naar de Rijkswerf voor een uitgebreide rondleiding met toelichting en aansluitend een lezing in 't Schipperscafé. De dag wordt afgesloten met een rondlei ding onder begeleiding van een gids door Fort Kijkduin met een afsluitend hapje en drankje. 9.30 uur Verzamelen in de bibliotheek. 10.00 uur Start rondleiding. 18.30 uur Einde programma. Aanmelden kan tot 21 maart. Prijs leden 47,50. Introducés 65. Inclusief lunch en borrel. 44 HEEMSCHUT maart 2020

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 44