JgSgcwn Dit keer staat niet één, maar staan drie objecten centraal in deze rubriek. Projecten die worden behouden dankzij de inzet van betrokken particuliere eigenaren. Heem schut helpt hen daarbij met een bijdrage via Ars Donandi uit Het Kuijper van Harpen- fonds. 5.0 ChEQU£ 250C,- heemschut Drie gelukkige eigenaren kregen uit handen van voorzitter Henk Hellegers van Heem schut en William Schonewille namens Ars Donandi een bedrag uitgereikt voor de res tauratie van hun woonhuismonument. Het betreft mevrouw Van Haastert-van der Hulst uit Bloemendaal, de heer Van Munster uit Lettele en de heer Bardoel uit Leersum. De projecten van de drie particulieren wer den door de selectiecommissie uitgekozen uit 18 inzendingen voor de Monumentenpre mie 2019-2020. In totaal werd 10.000 euro verdeeld, beschikbaar gesteld uit het Kuijper van Harpenfonds dat in 2014 werd opgericht door mevrouw E. Jongejan uit Bloemendaal. Mevrouw Jongejan wilde met haar nalaten schap bijdragen aan goede doelen en koos de familienaam van haar moeder als naam voor het fonds, zodat deze naam - die niet voortleeft onder nazaten - blijft bestaan. De selectiecommissie is van mening dat bij alle drie projecten het extra kosten betref fen voor restauratie of instandhouding, die normaal onderhoud of restauratie te boven gaan. Zo worden er bijvoorbeeld materi alen gebruikt of technieken toegepast die een meerwaarde geven aan het object en daarmee de monumentale kwaliteit in stand houden of terugbrengen. Heemschut spreekt de hoop uit dat de uit reiking van de Monumentenpremie in de toekomst kan worden voortgezet en het bedrag wellicht met andere bijdragen uit fondsen kan worden aangevuld. Net als voor rijksmonumenten onderstreept Heemschut de noodzaak van een landelijke dan wel provinciale of gemeentelijke subsi dieregeling voor restauratie en instandhou ding van alle voor stad en streek kenmer kende gemeentelijke monumenten. CHÉQUt CHEQUE

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2020 | | pagina 21