Nieuwjaarsbijeenkomst en Algemene Vergadering van Leden Excursie Duurswold Excursies Gezocht Algemene Vergadering van Leden Nieuwjaarsbijeenkomst Rectificatie Houtzaagmolen De Ster in wintertijd, 2020. nieuwe penningmeester en nieuwe leden van de Raad van Toezicht. Daarnaast vra gen we uw input voor het nieuwe beleids plan van de vereniging, dat in de AVL van juni 2020 dient te worden vastgesteld. De vergadering start om 15.00 uur. U kunt zich aanmelden voor deze vergadering via kampen@heemschut.nl of met een tele foontje naar 020- 622 52 92 op maandag, dinsdagochtend of donderdag. Na aanmel ding zullen we u tijdig de agenda en bijbeho rende stukken doen toekomen. De agenda is vanaf half december te vinden op onze website. De heer Wytze Beetstra is op zoek naar vier oude Heemschut nummers. Welllicht kunt u hem helpen? Het betreft de nummers april 2007, februari en april 2009 en april 2011. De heer Beetstra kan zelf ongeveer 65 nummers aanbieden uit de periode tussen 2000 en 2014. U kunt hem bereiken via email: wytzebeetstra@hotmail.com Op vrijdag 17 januari heet Heemschut u van harte welkom op onze traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst. De bijeenkomst vindt plaats in houtzaagmolen De Ster, Molenpark 3 te Utrecht. Er is een officieel gedeelte, de Algemene Vergadering van Leden en een informeel gedeelte aanslui tend. De extra Algemene Vergadering van Leden is uitgeschreven voor de benoeming van de Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van 16.00 18.00 uur kunt u kennismaken met onze nieuwe voorzitter, de heer Henk Hellegers, alsmede met de andere nieuwe bestuursle den. Bijzonder is de uitreiking van een aantal cheques aan eigenaren van gemeentelijke monumenten voor een in 2020 uit te voeren restauratie. Meer over deze nieuwe activiteit van Heemschut vindt u op pagina 10 van dit nummer. Tevens kan op die dag de molen met een rondleiding worden bekeken. U bent van harte welkom! In Heemschut 2019 nummer 3 staat bij Heemschut actief op pagina 17 een foto van een geschenkwoning. Het onder schrift meldt dat deze inmiddels gesloopt is. Dit is echter niet juist. Het betreffende huis in Dubbeldam aan de Achterweg staat er nog! Overigens waren deze hui zen niet geschonken vanuit Scandina vië, maar door de Oostenrijkse regering. Andrew van Valen berichtte ons hierover. Ons lid de heer Rob Bos meldt bovendien dat een woning in originele staat zich bevindt op het buitenterrein van streek museum De Meestoof te Tholen. Op zaterdag 20 juni organiseert Heemschut Groningen een excursie naar Duurswold het gebied rond Slochteren, gemeente Midden-Groningen. Aan de zuid westkant grenst het gebied aan de stad Groningen, van waaruit de weg loopt via de groene dorpslinten Harkstede, Scharmer, Kolham en Froombosch naar Slochteren en richting Siddeburen. Gepland staat onder andere een bezoek aan de Freaylemaborg, een van de mooiste borgen die Groningen rijk is. De borg is gelegen in Borgen een ongeveer 31 hectare groot landgoed, met op het voorterrein een schathuis, waarin een res taurant gevestigd is en waar de lunch zal plaatsvinden. Het programma zal in het volgende nummer van Heemschut worden opgenomen. Aan melden kan nu al via: www.heemschut.nl of 020-6225292 (ma/di/do) onder ver melding van naam, emailadres en mobiele nummer. december 2019 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 45