Amsterdamsloopt.nl Handhaving In de stad Amsterdam wordt meer gesloopt dan menigeen denkt. De nieuwe website www.Amsterdamsloopt.nl brengt op een indringende wijze in beeld welke bijzondere panden het nieuwe jaar niet gaan halen. Een schokkende 'dodenlijst', een initiatief van de Universiteit van Amsterdam. Christian Pleiffer grote zorgen over het feit dat nog steeds hele huizenblokken worden afgebroken (Amsterdam-West), ook op plekken waar er maar weinig historische gebouwen over zijn (Amsterdam-Oost). Winkeleigenaren, horeca en beleggers dragen volgens de site in hoog tempo bij aan het verlies van oude panden en hun bijzondere interieurs (Amsterdam-Zuid), in de oudste, zelfs mid deleeuwse delen van de stad (Centrum). 'Op onze website brengen wij in kaart welke panden en huizenblokken sinds 2012 zijn gesloopt. Zo laten we de omvang van het Wordt gesloopt: Kramatweg 10-18 en Soem- bawastraat 3. Wordt gesloopt: Ringdijk 4, 6-7-8, alles behalve pand met bakstenen klokgeveltje. probleem zien: het historische karakter en het stadsbeeld van Amsterdam staan onder druk en mentaliteits- en beleidsveranderin gen zijn hard nodig.' En inderdaad. Wie door de site scrolt komt een schokkende lijst tegen van gebouwen die het behouden meer dan waard zijn. Opvallend is de ouderdom van de panden. Vele zijn 19de-eeuws en in ieder geval als karakteristiek aan te merken. www.amsterdamsloopt.nl geeft een over zicht van panden en huizenblokken binnen de Ring A10 die onlangs zijn gesloopt of waarvoor een sloopvergunning werd afge geven. De lijst is behoorlijk lang, maar nog niet compleet. 'Kent u een gesloopt pand of huizenblok? Help ons met het aanvullen van onze website: info@amsterdamsloopt.nl', aldus de activisten. Amsterdam en de sloopkogel, het is een moeizame relatie. Grootschalige sloopacties lokten in de jaren 1960-1980 massale pro testen uit, maar leidden niet tot een ander beleid ten aanzien van het slopen van oude, monumentale panden. 'Ook nu bedreigt sloop woede veel historische gebouwen. Het groot ste verschil met de eerdere sloopcampagnes is echter het gebrek aan publieke verontwaar diging. Aangemoedigd door de economische voorspoed wordt de afbraak van historisch Amsterdam onverminderd voortgezet. Over heden verlenen vergunningen; particulieren, woningcoöperaties en projectontwikkelaars slopen', zo melden de initiatiefnemers. Een groep wetenschappers van de Uni versiteit van Amsterdam, maakt zich 44 UT december 2019 Wordt gesloopt: Leidseplein 19, Kleine Gartmanplantsoen 1-3, de zogenaamde Heineken Hoek.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 44