1 0 IW - Sës*" :y - - a"-t_ *r" - - - - Het uitzicht vanuit het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen op het IJsselmeer is gered. Een grote actie van Heemschut en andere par tijen om dit prachtige doorkijkje te behouden heeft succes gehad. De gemeente Enkhui zen heeft de geplande bouw van het vakan tiepark in het water vlak bij het museum geschrapt. In het water moesten op opge spoten eilanden 200 woningen van zeker negen meter hoog komen. Het beoogde vakantiepark wordt opgeschoven en komt nu op bestaand land en op acceptabele afstand van het museum te liggen. Daar mee tast het de museale beleving van het Zuiderzeemuseum niet aan. Ook zijn door de gemeente maatregelen genomen om het aanzicht van de historische stad Enkhuizen vanaf het IJsselmeer te borgen. Hoewel het Zuiderzeemuseum op zichzelf geen monu ment is, behoren veel van de herbouwde objecten in het buitenmuseum tot de Nati onale Collectie. Een bescherming van deze gebouwen in hun context; namelijk die van een verbeelde stad aan de oude Zuiderzee, is van cruciaal belang voor de beleving van ons verleden. Heemschut Noord-Holland is verheugd met het behaalde succes. Heemschut Noord-Holland heeft met acties en expertise een cruciale rol gespeeld in het beïnvloeden van de politiek. Boven dien heeft dit de vereniging nieuwe leden opgeleverd, mensen die zagen wat voor een belangrijke rol Heemschut kan spelen tijdens een dergelijk proces. Toch blijft de commissie het verdere verloop van het pro ces rondom de bouw van het vakantiepark nauwgezet volgen, want nog niet alle details zijn voldoende uitgewerkt. december 2019 HEEMSCHUT 41

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 41