36 Uf t# HEEMSCHUT Commissie Pechtold6 De dorpskroeg8 10.000 voor gemeentelijke monumenten10 Interview Marieke Kuipers Nederland zit klem. De protesten van boe ren en bouwers op het Malieveld in Den Haag lieten de onvrede zien over de regels, die in hun ogen te knellend zijn. Stikstof en PFAS maken dat bouwprojecten niet door kunnen gaan en de agrarische sector niet kan groeien. Staat Lelystad Airport nu wel of niet op de helling, kiest Schiphol voor overstappers of vakantievluchten? Waar ondernemers pleiten voor soepeler regelgeving zetten aan de andere kant partijen druk op meer regie. Nog meer dis tributiecentra zullen het aanzicht van ons land stevig bederven. Clustering op bedrij venterreinen en regelgeving door het Rijk is dringend gewenst. Maar wat doe je als je in de coalitie het niet eens bent over wat de juiste weg is? Als werkgelegenheid en groei in gevaar komen? Vanuit de doelstelling van Heemschut merken wij de enorme druk op de ruimte en op ons waardevolle cultuurlandschap. Het aantal meldingen van bedreigde 'ver geten' objecten is talrijk. De insteek van Heemschut zal meer moeten gaan zitten in samenwerking met partijen waarbij ons doel - het behoud en de bescherming van cultuurhistorie - wordt geborgd. Laat natuurinclusieve landbouw ook erf goed inclusief zijn! Laat de energietransi tie daar beginnen waar het ons landschap niet schaadt, dus op daken van bestaande bedrijventerreinen. Het komend jaar wordt cruciaal bij het vor men van nieuwe coalities, van samenwer ken en belangen delen. Wij brengen onze eigen passie en deskundigheid in. Ten slotte, dank voor uw geldelijke en in houdelijke steun in 2019! Omslag: Het goudleerbehang uit het Burgerwees huis, Enkhuizen. eRFGoeDveRenicinc En verder: Karel Loeff, directeur INHOUD Kwetsbaar landschap Nieuwe voorzitter Zwarte schuur Verdrag van Faro Foto: E. Kodeweij, RCE Kerkenvisies 11 Knokken aan zee 12 Heemschut Actief 14 Bedreigd - Gered 20 Column 27 Goudleer in Enkhuizen 28 Verenigingsnieuws 31 Fabriek wordt school 38 Lezersaanbieding 46

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 3