Nieuwe leden Regelmatig melden zich nieuwe leden bij Heemschut. Maar wie zijn zij en waarom voelen zij zich betrokken bij de bescherming van ons erfgoed? In deze rubriek introduceren we de nieuwkomers bij Heemschut. Deze keer Max Tijmen Boekema (9) uit Enkhuizen. Eric le Gras Scherven van plavuizen Volgende generatie Max, toekomstig archeoloog Max is nog jong en zijn moeder Astrid helpt hem zo af en toe tijdens het interview. Maar het is Max zelf, die vertelt over zijn belang stelling voor de historie: 'Ik wil archeoloog worden. Op een bouwplaats bij de oude vestingmuur naast het Matrozenkerkhof hier in Enkhuizen, ligt een grote berg aarde en daar ben ik met mijn vader gaan graven. We vonden er van alles. Het mooist vind ik een deel van een baardmankruik die een paar honderd jaar oud kan zijn. Er staat echt een kop van een man met een baard op.' Gewoon in de tuin en op allerlei andere plaatsen ziet Max sporen van het verleden: 'Ik vond vooral veel scherven van plavuizen. En ik verzamel munten. De mooiste is een daalder uit 1842 met koning Willem II erop. Eigenlijk hoop ik ergens in de modder meer munten te vinden.' Max, zegt zijn moeder Astrid, heeft de belangstelling voor de historie niet van een vreemde: 'Mijn man en ik zijn eigenaar van Onder de Wester en het Rijksmagazijn, twee horecabedrijven in Enkhuizen. Onder de Wester is een rijksmonument dat toen we het kochten op instorten stond. We hebben het opgeknapt, met oog voor historie en detail mag ik wel zeggen. Het Rijksmagazijn is gevestigd in het gelijknamige monumen tale gebouw en nu een eet- en drinklokaal aan het water.' Vanwege die betrokkenheid bij het behoud van monumenten hebben de ouders van Max hun zoon lid van Heemschut gemaakt. Astrid: 'Dat was op een erfgoedmarkt hier in Enkhuizen. We hadden ook zelf lid kunnen worden, maar we vonden het leuker om een lid van de volgende generatie op te geven.' Daarmee was Max een tijdje een van de jongste leden van Heemschut. Maar onder tussen is hij alweer ingehaald door een baby die door de ouders, zelf ook Heem schutters, meteen na de geboorte lid werd gemaakt. Max maakt dat niet veel uit, de toekomstige archeoloog blijft zoeken naar schatten: 'Het liefst zou ik het ontbrekende deel van die Baardmankruik vinden. Dat zou pas echt mooi zijn.' 22 december 2019

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 22