Particulieren maken kans op restauratiebijdrage Ars Donandi Kuijpervan Harpen fonds HEEMSCHUT Erfgoedvereniging Heemschut mag een bedrag van 10.000 euro verdelen onder een aantal particuliere eigenaren van gemeentelijke monumenten! Dit mooie bedrag komt voort uit een nalatenschap, ondergebracht in een fonds op naam bij de koepelstichting Ars Donandi. Karel Loeff Eigenaren gezocht! 10.000 voor monumenten! Ars Donandi biedt onderdak aan fondsen op naam die bijdragen aan goede doelen. Meer informatie is te vinden opwww.arsdonandi.nl. Het Kuijper van Harpen fonds werd in 2014 opgericht door mevrouw E. Jongejan uit Bloemendaal. Zij was kinderloos en wilde met haar nalatenschap bijdragen aan goede doelen. Zij koos de familienaam van haar moeder als naam voor het fonds, zodat deze naam die niet voortleeft door naza ten, wel blijft bestaan. Een van de gekozen bestemmingen is onder andere het 'moge lijk maken van restauraties van oude huizen of gebouwen die in particulier bezit zijn'. Ars Donandi kent nu uit dit fonds 10.000 euro toe aan Erfgoedvereniging Heemschut. Heemschut heeft in overleg besloten de uitkering van 10.000 euro specifiek in aan merking te laten komen voor eigenaren van gemeentelijke monumenten. Voor deze eigenaren zijn er meestal - in tegenstelling tot beschermde rijksmonumenten - geen budgetten beschikbaar voor subsidies of leningen. Prof. Mr. Pieter van Vollenhoven gaf in zijn toespraak tijdens de landelijke opening van de Open Monumentendag op 12 september in Zierikzee aan, dat hij graag een fonds of regeling zou zien die in deze lacune voorziet. Met de bijdrage via Ars Donandi en Het Kuijper van Harpen fonds kan Heemschut hier dus een eerste aanzet toe geven. Heemschut zoekt particuliere eigenaren van gemeentelijke monumenten die een specifiek restauratie- of onderhoudsproject onder handen gaan nemen. De bijdrage bedraagt bij toekenning een bedrag van maximaal 5.000 euro. De voorwaarden om in aanmerking te komen zijn de volgende: - De indiener is particulier eigenaar van het object. - Afschrift waaruit de eigendomssituatie blijkt. - De restauratie mag nog niet zijn gestart. - Een duidelijke beschrijving van het monument en de beoogde werkzaamhe den. - Foto('s) van het object (minimaal 1 MB), eventuele tekeningen en offerte(s) bij sluiten. - De werkzaamheden dienen in 2020 uit gevoerd te worden. - Alleen voor leden van Heemschut of voor degenen die bereid zijn lid te worden voor minimaal 37,50 euro per jaar. - Bereid zijn mee te werken aan publici teit, waaronder bij en rond de uitreiking en een foto/artikel. - Een kort schrijven met een motivatie waarom juist uw monument deze bij drage het best kan gebruiken. Het inschrijvingsformulier vindt u op onze website: www.heemschut.nl. De inschrij ving sluit op vrijdag 3 januari 2020. Een deskundige jury, onder andere bestaande uit (restauratie)architecten, beoordeelt de inzendingen en maakt een keuze. De uitrei king van de cheques vindt plaats tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Heemschut op vrijdag 17 januari in Utrecht. enFcoeDveneniGinG 10 UT december 2019

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 10