Tent met terras Regionale indeling den, (NAVO)oefeningen, missies en uit zendingen. Ook de historie van het lucht- wapen wordt daarbij niet vergeten, met vaak interessante ervaringen van (oud) luchtmachters. De voorzitter geeft in zijn briefing in ieder nummer zijn visie op de (politieke) ontwikkelingen van de militaire luchtvaart in het algemeen en de KLu in het bijzonder. De bijna vijfduizend leden van de KNVOL ontvangen iedere twee maanden het blad in de bus. Het tijd schrift is uniek. Het is het enige nog op papier gedrukte Nederlandstalige blad dat gespecialiseerd is op het gebied van de militaire luchtvaart en de Koninklijke Luchtmacht. Het is ook mogelijk een digi tale versie te ontvangen. De jongerenafdeling, bekend onder de naam 'Netherlands Air Cadets', organiseert regelmatig excursies naar luchtmachtonderdelen, zoals hier naar Vliegbasis Eindhoven. worden gebracht. Ook zijn er regioavonden met interessante sprekers, vaak van de KLu. In het blad doen de regio's iedere keer verslag van hun activiteiten en is steeds het komende programma te lezen. Ook op landelijk niveau worden excursies georgani seerd waar leden zich voor kunnen inschrij ven, zoals naar Boeing of het Smithonian in de VS of Airbus in Frankrijk. Tijdens de Luchtmachtdagen kunnen de leden gebruik maken van een eigen tent met terras, op een van de beste plekken, van waaraf de bezoekers de vliegshow optimaal kunnen bekijken en fotograferen. Daarom, wie meer wil weten over de militaire luchtvaart en de Koninklijke Luchtmacht, wordt lid van de KNVOL. Het lidmaatschap is 29,- per jaar. Aanmelden kan eenvoudig via www.Mijn- KNVOL.nl. De vereniging beschikt over een eigen website www.onzeluchtmacht.nl en een eigen Facebookpagina www.facebook. com/onzeluchtmacht waarop regelmatig inte ressante nieuwe reportages verschijnen. Leden van de Regio West-Brabant en Zeeland op excursie in de hangar van de vliegeropleiding te Woensdrecht. Leden van de KNVOL kunnen soms op speciale dagen meevliegen in een historisch vliegtuig, zoals deze DH-82A Tiger Moth tweedekker. september 2019 HEEMSCHUT 9 De leden zijn ingedeeld in regio's. Daar van zijn er negen, verdeeld over het land, zodat er altijd wel een bij u in de buurt is. Iedere regio heeft zijn eigen bestuur dat voor zijn leden excursies naar luchtmacht onderdelen als vliegbases verzorgt, waar de Luchtmacht echt in bedrijf kan worden bekeken. Musea en luchtvaartbedrijven zijn andere plekken waaraan bezoeken kunnen 4-> O

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 9