Al sinds 1948 probeert de Koninklijke Nederlandse Vereniging 'Onze Luchtmacht', afgekort KNVOL, de Nederlandse burger warm te maken voor de Koninklijke Luchtmacht. En 71 jaar later gaat zij daar nog steeds met hetzelfde enthousiasme mee door. Willem Helfferich Eigen tijdschrift Vereniging Onze Luchtmacht Bij de oprichting van de KNVOL werd als een van de hoofddoelstellingen geformu leerd om - in navolging van het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten - ook in Nederland te komen tot een zelfstan dige luchtmacht. Sinds de oprichting in 1913 was de luchtmacht immers een onderdeel van de Koninklijke Landmacht. Z.K.H Prins Bernhard toonde zich bereid het beschermheerschap van de nieuwe vereniging op zich te nemen, een functie die hij tot zijn overlijden zou bekleden. In 1953 werd dit doel bereikt. Veertig jaar na de oprichting van de 'Luchtvaart- afdeeling' kwam de Koninklijke Lucht macht (KLu) tot stand, als volwaardig krijgsmachtdeel naast de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Marine. In de jaren van opbouw na de Tweede Wereldoorlog en zeker tijdens de Koude Oorlog stond de KNVOL pal voor de noodzaak de KLu van goed en voldoende materieel en personeel te voorzien, vooral met het oog op het behoud van de zo moeizaam en ten koste van vele slachtoffers verkregen vrijheid. Een van de belangrijkste activiteiten van de KNVOL is het publiceren van een eigen tijdschrift. Via dit blad worden de leden geïnformeerd over de taken van de KLu, nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de militaire luchtvaart in Nederland, maar zeker ook daarbuiten bij NAVO-bondgenoten en in andere lan-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 8