Oude stadhuis aan de Markt, Harderwijk Precies op tijd was de voormalige raadszaal in het Oude Stadhuis gereed om de leden van Heemschut te ontvangen voor de jaar lijkse Algemene Vergadering van Leden. Op vrijdag 28 juni mocht voorzitter Jan van Gils de AVL openen, waarbij in een uiterst con structieve sfeer de diverse agendapunten werden doorgelopen. Aan het einde van de vergadering werd de voorzittershamer overgedragen aan Henk Hellegers, die vanaf heden de nieuwe voor zitter is van Heemschut. Hellegers is thans burgemeester van de gemeente Uden en onder andere voorzitter van Brabants Heem. De raadszaal uit 1727 is uniek in Nederland vanwege de combinatie van houtsnijwerk, beschilderd houten plafond, de schouw met houtsnijwerk en een beschildering met Vrouwe Justitia en de goudleren wandbe- kleding. Het goudleer is van uitzonder lijk grote omvang, het patroon is mogelijk speciaal voor deze zaal ontworpen en voor zover bekend nergens anders toegepast en bevindt zich nog steeds in de oorspronke lijke ruimte. Het goudleer verkeerde in rede lijke staat, maar wordt nu gerestaureerd. Tij dens de AVL was het goudleer van de lange wanden nog in restauratie, fotopanelen ver vingen de oorspronkelijke bespanning. MIR architecten verzorgde de restauratie. Ter gelegenheid van de oplevering van het oude raadhuis deze maand verscheen een boek Het gouden hart van de stad - Het Oude Stadhuis van Harderwijk dat een vol ledige inkijk in de geschiedenis en renovatie biedt. Het is voor 24,95 verkrijgbaar bij het Stadsmuseum en het toeristisch infor matiepunt van Heerlijk Harderwijk. Vanaf deze maand is het raadhuis bovendien weer opengesteld voor publiek, onder meer via rondleidingen door de stadsgidsen. september 2019 HEEMSCHUT 5

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 5