De Friese IJsselmeerkust Heemschut- reis naar Hamburg Extra Bauhaus excursie 2019 Excursies Opgave Heemschut Fryslan nodigt u uit voor een excursie langs de Friese IJsselmeerkust. De excursie vindt plaats op zaterdag 12 oktober 2019. Erfgoed speelt een belang rijke rol in de Agenda IJsselmeer 2050. Van Stavoren tot de Afsluitdijk zullen we de betekenis ontdekken van bekend en minder bekend erfgoed. Het programma is binnen kort in de rubriek Agenda op de website van Heemschut te lezen. Woordvoerder van Heemschut Friesland wordt bij het Badpaviljoen Hindeloopen geïnterviewd door omroep Fryslan. In juni 2020 voert de reis naar Hamburg. De havenstad aan de Elbe is niet alleen de motor van de Duitse handel overzee. Vanouds is Hamburg ook een belangrijk onderwijs- en cultuurcentrum met tal van musea en kunstinstellingen als de Staats- oper en sinds kort ook de Elbphilharmonie, het meest opmerkelijke muziekgebouw van Europa. Daarnaast is Hamburg een eldorado voor architectuurliefhebbers met zijn Altstadt en het monumentale stadhuis, de Arkaden langs de rivier de Binnen-Alster, de hoog bouw, de reeks indrukwekkende pakhuizen in de Speicherstadt, luxe woningbouw in de moderne HafenCity en tenslotte de trans formatie van vele oude gebouwen die een nieuw leven kregen. Over herbestemming gesproken Voor muziekliefhebbers staat 10 juni de opera Carmen van George Bizet op het pro gramma van de Staatsoper. De Hamburgreis 2020 is gepland van 8/9 tot en met 13/14 juni 2020. Inlichtingen en prijsopgave bij Ton Gijsbers, aaemgijs- bers@hetnet.nl en Fred Meijer, f.meijer6@ kpnplanet.nl, de vertrouwde Heemschut reisleiders, telefoon 024-6841914. Honderd jaar geleden werd in Dessau het legendarische Bauhaus opgericht. Het Bundesland Nordrhein-Westfalen blijft niet achter in de herdenking van dit feit. Veel bezichtigingen en exposities vragen onze aandacht. Heemschut organiseert bij vol doende deelname, minstens 30 personen, van 8 t/m 11/12 oktober 2019 een grand tour langs opmerkelijke gebouwen in Kre- feld, Oberhausen, Dortmund en Essen. Ook de prachtige tuinen van Insel Hombroich staan op het programma. Inlichtingen en prijsopgave bij Ton Gijsbers. Email: aae- mgijsbers@hetnet.nl Opgave voor excursies en kennisbijeenkomsten kan via www.heemschut.nl/agenda of via mail info@heemschut.nl of telefonisch 020-6225292 (maandag, dinsdagochtend of donderdag) onder vermelding van naam, emailadres en mobiele nummer. september 2019 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 45