Special GELDERLAND Bio Vakantieoord in Arnhem DRENTHE Hotel Wesseling in Dwingeloo LIMBURG Theater de Huiskamer in Weert Dit pand is ontworpen door ir. Mathieu Bau- wens, stadsarchitect van Weert. Na de bouw was het pand bewaarschool, patronaatszaal en kleuterschool, en daarna bood het onder dak aan het Centrum voor opvang en versla vingszorg. Sinds 2016 is het gebouw Theater en Theatercafé. Daarbij heeft de toneelzaal weer een nieuw leven gekregen. De exploitan ten van het theater hebben bij de verbouwing de oorspronkelijke stijl en kernmerken van het gebouw hersteld en behouden. Kenmerkend zijn de glas-in-loodvensters, de oorspronke lijke ramen en deuren, het siersmeedwerk, het decoratieve metselwerk op de voorgevel en de keramische pirons op het dak. Het meest sympathieke vakantiepark van Nederland is Stichting Bio. Het in is in 1927 in Arnhem in het leven geroepen door de Nederlandse bioscoopbranche (vandaar 'bio') voor kinderen die met beperkingen door het leven moeten gaan. Vanwege een grote behoefte aan behandeling van jonge poliopatiënten in de jaren vijftig, ontwikkelde Bio in de bossen bij Arnhem een kinderreva lidatiecentrum. Het park is ontworpen door De Stijl architect J.J.P. Oud (1890-1963). De gebouwen zijn versierd met vrolijke beel dende kunst, zoals bij de ingang een bijzon der geglazuurd tegeltableau van de kunste naar Karel Appel. Vanaf eind jaren negentig biedt Bio vakanties en ontspanning aan een nieuwe doelgroep: gezinnen met een meer voudig gehandicapt kind. Sinds 1662 staat hier een brouwerij met logement dat gerund wordt door een fami lie waarvan meer dan tien generaties elkaar hebben opgevolgd. Daarmee is dit hotel het oudste familiehotel van Drenthe. Onderzoek wees uit dat het Jacob Koning was die in 1662 een brouwerij en herberg op deze plek vestigde, waaruit het hotel-restaurant is ontstaan. Het hotel is nog altijd de uit valsbasis voor de eeuwenoude traditie van het Sint Antoniusgilde, dat ieder jaar op 17 januari bijeenkomt. De geschiedenis van sociëteit exploiteerde. In 1878 betrok De Nieuwe Harmonie dit fraaie sociëteitsge bouw met een concertzaal en een feesttuin. Jarenlang organiseerde de Nieuwe Konink lijke Harmonie (NKH) jaarlijks populaire Midzomerfeesten waar bekende artiesten optraden. De NKH is nog altijd een bloei ende vereniging met een harmonieorkest. Het oorspronkelijke gebouw werd enkele jaren geleden gerestaureerd. september 2019 HEEMSCHUT 25

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 25