Open Monumentendag 2019 Special In het weekend van 14 en 15 september is het weer zover: de BankGiro Loterij Open Monumentendag vindt plaats! Met een wel heel vrolijk thema: amusementswaarde: waar gaan mensen heen voor plezier en ontspanning? Koninklijke Industrieele Groote Club Plekken van plezier. Het draait dit jaar allemaal om monumenten met een Susan Nortier Graag deel ik mijn persoonlijke tips met u: in elke provincie een openstelling die echt de moeite waard is om een bezoekje te brengen! AMSTERDAM Torpedo Theater INSIDER TIPS Deze normaal gesproken alleen voor leden toegankelijke club voor zakenlieden opent haar deuren tijdens OMD. De Club kan haar roots herleiden tot de patriottische leesge zelschappen halverwege de 18de eeuw. Via allerlei ontwikkelingen en fusies komt in 1975 de naam Industrieele Groote Club tot "CS stand, een fusie tussen de Industrieele Club en De Groote Club 'Doctrina et Amicitia'. In 2013 heeft de Club het predicaat Koninklijk 8 gekregen. In 2017 is een meerjarige res- tauratie afgerond, die het sociëteitsgebouw weer de grandeur van 1916 verleent. In de Sint Pieterspoortsteeg zit het klein ste en leukste theatertje van Amsterdam: het voormalige Parooltheater, sinds 2011 Torpedo Theater gedoopt. De breedte van het podium is precies gelijk aan de breedte van het barretje achterin: 1.94 meter. Veel meer dan dertig mensen passen er niet in. Wim Kerkhove, de laatste poppenspe ler van de Dam, bouwde het theater als winterresidentie voor zijn poppenkast. Het Torpedo Theater biedt een brede program mering, ook tijdens Open Monumentendag (OMD). Kom naar dit theatertje en geniet van muziek, literatuur, film, variété, caba ret, comedy, fotografie, kunst en kinderpro gramma's! september 2019 HEEMSCHUT 23

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 23