ICT-bedrijf in pand met allure Nieuwe leden Regelmatig melden zich nieuwe leden bij Heemschut. Maar wie zijn zij en waarom voelen zij zich betrokken bij de bescherming van ons erfgoed? In deze rubriek introduceren we de nieuwkomers bij Heemschut. Deze keer ICT-ondernemer Hajo Solkesz uit Den Helder. Eric le Gras ICT en erfgoed Zeewater DRM ICT Solutions levert ICT-diensten, ver telt Solkesz: 'Onder andere aan Heemschut. Bovendien is ons bedrijf gevestigd in een rijksmonument. Toen ik een tijdje geleden op bezoek was bij Heemschut in Amster dam, realiseerde ik me dat we nog geen lid waren. Dat heb ik meteen maar geregeld.' Het bedrijf komt oorspronkelijk uit Wijk bij Duurstede: 'We kwamen terecht in Den Helder, toen we op zoek waren naar een nieuwe bedrijfsruimte. Dat had zo'n pand met spiegelend glas kunnen worden, maar we kozen voor een gebouw met uitstraling, met "smoel". Dat vonden we in het voorma lige kantoor van de Rijkspolitie te Water en de Douane aan de haven van Den Helder. Toen we het betrokken, was het aardig uit gewoond. We hebben het opgeknapt en om dat te doen was behoorlijk wat gespeciali seerde kennis nodig.' Daarmee komt Solkesz op de betekenis die ICT voor de erfgoedsector kan hebben: 'De meeste erfgoedbeschermers zijn daar, laat ik het maar netjes zeggen, nogal terughou dend in. Ten onrechte denk ik. Bijvoorbeeld op het gebied van het uitwisselen van ken nis en ervaring kunnen erfgoedbescher mers veel aan elkaar hebben en daarbij kan moderne ICT-technologie een belangrijke rol spelen.' Hij noemt een voorbeeld: 'Toen we ons pand restaureerden, kon ik online snel en gericht informatie vinden over de regelingen waar we mee te maken kregen en of we bijvoorbeeld in aanmerking kwamen voor subsidies. Dat scheelde een hoop geblader in wetteksten en omdat we dat bladeren waarschijnlijk hadden moeten uitbesteden aan een gespecialiseerd bureau, ook geld.' Praktische informatie kan ook via internet gedeeld worden: 'We zitten aan de haven van Den Helder en we hebben te maken met vochtproblemen. Dat is niet verwonder lijk op zo'n plek, maar de vraag is wat je eraan kunt doen en of zout zeewater een rol speelt. Het zou mooi zijn, als er een plat form was waar eigenaren van monumen ten ervaringen kunnen uitwisselen over dat soort vragen en elkaar kunnen informeren over de kwaliteit van het werk van aanne mers die zulke problemen aanpakken.' Maar Solkesz is al met al wel erg blij met het bedrijfsgebouw van DRM: 'We zoch ten een pand met allure en dat hebben we gekregen.' Het oude kantoor van de Rijkspolitie te water en Douane in Den Helder. 22 HEEMSCHUT september 2019

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 22