goed gaat niet over rozen. Maar met een grote maatschappelijke, lokale en regionale betrok kenheid moet dit complexe proces tot een goed Paleis Soestdijk Geslaagde herplaatsingen UTRECHT einde komen. Het zorgvuldig handelen van de gemeente Baarn verdient hierin overigens waardering en navolging! Harm Jan Luth Baarn - De gemeente is actief op het gebied van monumentenbeleid, behoud van buitenkunst en sinds kort vraagt ook Paleis Soestdijk en omgeving de nodige aandacht. Sinds het in handen is gekomen van de MeyerBergman Erfgoed Groep, ligt de res tauratie en ontwikkeling van het landgoed onder een vergrootglas. Kostendragers zijn noodzakelijk om tot restauratie te kunnen komen en daar wringt voor de Baarnse gemeenteraad de schoen. Moeten er zoveel woningen en een hotel gebouwd worden en wat zijn daarvan de effecten op de omge ving? Heemschut Utrecht maakt deel uit van de op verzoek van de gemeente opge richte Klankbordgroep van organisaties en omwonenden om de gemeente dit najaar te adviseren over de verschillende plannen. Het participatieproces is uitbesteed aan het Haagse bedrijf Awareness. We gaan u als lid op de hoogte houden van onze inbreng in dit proces. Behoud van buitengewoon erf- WERKGROEP MONUMENTALE KUNST Eindhoven - In goed overleg met de gemeente Eindhoven en de betrokken projectontwikke laar CRA Vastgoed is het de Werkgroep Monu mentale Kunst (WMK) gelukt om een nieuw leven te geven aan twee naoorlogse kunst werken. Het betreft kunstwerken die afkom stig zijn uit het voormalige Van der Puttlyceum aan de Berlagelaan en Van Vorststraat in Eindhoven. Na sloop van het schoolgebouw zullen aldaar grondgebonden woningen wor den gerealiseerd. Bij, tegen en in het voorma lige Van der Puttlyceum bevonden zich meer dere belangrijke kunstwerken. Het betreft onder andere het beeld 'Vogels' uit 1964 van Gerard Bruning en een keramisch tableau uit 1963 van Frank Nix. De WMK heeft de betrokken partijen met een uitvoerige waar destelling geadviseerd over de betekenis van de aanwezige kunstwerken. Bovendien heeft de werkgroep technische kennis ingebracht over de verplaatsing en restauratie van de werken. CRA Vastgoed heeft op basis van de adviezen besloten tot redding van dit erfgoed en geld uitgetrokken voor de demontage van de werken. Het kunstwerk van Gerard Bruning is gerestaureerd en herplaatst in de tuin van een nabijgelegen appartementengebouw. Het keramische tableau van Frank Nix is na demontage herplaatst in het nieuwe school gebouw van genoemd lyceum. Voor het opge slagen reliëfmozaïek 'Vorming, creatie en ver- koopkunde' uit 1963 van Gé Verhulst wordt nog een nieuwe bestemming gezocht. Norman Vervat september 2019 HEEMSCHUT 19

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 19