m 34 Uf t# 10 28 32 42 HEEMSCHUT 1 Koolhaas' eerste monument In memoriam Chris Versteeg Norgervaart geen gewoon kanaal Hoogleraar luidt noodklok interieurs Omslag: eRFGoeDveRenicinc En verder: INHOUD De energietransitie De nationale kerkenaanpak 35F Muziekkoepels, wat moeten we er mee? Strijd voor behoud karakter Schoutenwerf Een terugblik op 2018 laat zien dat Heemschut als erfgoedvereniging maar liefst 106 meldingen van bezorgde bur gers binnen kreeg. Een enorm aantal, dat mede is ingegeven door de huidige periode van grote economische groei. Nederland verandert en de rol van erf goed is daarin belangrijk. Echter niet op alle locaties waar ontwikkelingen gaande zijn, wordt even goed rekening gehouden met ons erfgoed. Maar al te vaak is er helaas sprake van ontwikkelingen die simpelweg niet passen in onze waarde volle cultuurhistorische omgeving. Vaak zijn burgers boos, bijvoorbeeld omdat ze vinden dat hun woongenot wordt aangetast. Dikwijls staan er ook algemenere belangen op het spel. Onze commissies beoordelen vanuit haar onafhankelijke positie iedere melding, nemen een standpunt in en voeren actie, waar mogelijk en nodig. Uitgangspunt daarbij is het brede maatschappelijke belang van het behoud van cultuurhisto rische kwaliteiten. Omdat we werken met een landelijk netwerk van vrijwilligers is de inzet van Heemschut soms vooral ondersteunend aan lokale belangenorganisaties. Die steun vanuit een brede, landelijke vereni ging, wordt volop gewaardeerd. Samen zetten we de schouders eronder. U, als gewaardeerd lid van onze vereniging, maakt dat in financiële en morele zin mogelijk. Daarmee zijn we allen Erfgoed beschermers! En vanuit deze insteek dra gen we met elkaar, als één sterk front, bij aan de brede belangenbehartiging voor het behoud van ons waardevolle cultuur landschap en erfgoed daarin. Windturbines in het landschap van Flevoland. Bron: FotoPxHere Heemschut Actief14 Bedreigd - Gered20 Nieuwe leden22 Gastcolumn27 Verenigingsnieuws30 Koepel eindelijk herbouwd36 Tijsse's Hof, groene parel38 Monumentenvandalen in gevangenis? 44 Excursies45 Lezersaanbieding46 Karel Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 3