Opstellen van kerkenvisies van onderop stimuleren Vorig jaar november ondertekende Heemschut een ambitieuze samenwerkingsovereenkomst. Onder de titel 'Nationale Kerkenaanpak' zet onze vereniging zich samen met het ministerie van OCW, de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed, de verenigende kerkgenootschappen en een aantal andere organisaties de komende jaren in om de problematiek van vrijkomende kerkgebouwen het hoofd te bieden. Heemschut zet in op draagvlak en samenwerking Karel Loeff Het doel van de samenwerking is een duurzaam toekomstperspectief voor het religieus erfgoed in Nederland te ontwik kelen. Om dat te bereiken is het nood zakelijk om alle kerken in samenhang te bezien: van alle tijden, van alle geloven, monumentaal en niet-monumentaal. Om dat toekomstperspectief dichterbij te brengen wordt een samenhangend pak ket aan afspraken, maatregelen en voor zieningen ontwikkeld binnen het door de rijksoverheid met maatschappelijke part ners opgestelde Programma Toekomst Religieus Erfgoed. Een ambitieus project, waarvoor de nodige middelen beschikbaar zijn. Heemschut zet zich naast de algemene uitgangspunten specifiek in voor het ver groten van het draagvlak onder burgeror ganisaties die opkomen voor het erfgoed- belang. Daarnaast zetten we in op het professionaliseren van de vele vrijwilligers. Voor de realisering van deze beide doelen hebben we vorig jaar een projectaanvraag ingediend bij de RCE. Dit projectplan kreeg onlangs groen licht en daarmee start voor februari 2019 HEEMSCHUT 11

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 11