Almere voornemens tot aanwijzing politiebureau De gemeente Almere heeft de monumentenaanvraag van Heemschut voor het oude politiebureau van Rem Koolhaas in Almere Haven in behandeling genomen. En is voornemens het pand aan te wijzen tot gemeentelijk monument, zo laat de gemeente officieel weten. Christiaan Pfeiffer Vroege Rembrandt? Het gebouw bestaat uit kenmerkende en deels gestapelde blokken. Koolhaas' eerste monument Het gebouw werd in 1985 door het bureau voor stadsarchitectuur van Koolhaas, het OMA (Office for Metropolitan Architecture), ontworpen en was het eerste ontwerp van zijn hand dat daadwerkelijk werd voltooid. Na de verhuizing van de politie naar een nieuw gebouw stond het pand er verlaten bij. De angst van veel inwoners was dat het beeldbe palende pand gesloopt of geveild zou worden. Volgens Heemschut zijn er meerdere rede nen om het gebouw te bewaren. Het oude politiebureau past door de locatie goed bij de beginperiode van de stad. Het gebouw wordt beschouwd als een van de iconen van de naoorlogse stroming New Town. Het politie bureau is het eerste voorbeeld van modern ogende architectuur in Almere, waarbij de vormgeving afwijkt van de destijds gebruike lijke jaren zeventig-look. Het gebouw bestaat uit strokenbouw met de kenmerkende, deels gestapelde blokken, waarbij enkele gevel vlakken zijn voorzien van geglazuurde bakste nen in de kleuren wit, blauw, groen en zwart. In december opende de gemeente de deu ren om de bewoners en bezoekers van Almere de kans te geven het bijzondere ontwerp te bewonderen. Het politiebureau is gelegen aan Bivak 1 in Almere Haven. De kans is groot dat het politiebureau tot gemeentelijk monument wordt benoemd. Eerder pleitte de gemeentelijke Commissie Welstand en Erfgoed al voor behoud van het politiebureau. Het werk van Rem Koolhaas (1944) werd vergeleken met een vroege Rembrandt! Koolhaas heeft ondertussen wereldfaam verworven met ontwerpen als Het Dansthe ater op het Spuiplein in Den Haag uit 1987, de Nederlandse ambassade in Berlijn uit 2003 en het multifunctionele complex De Rotterdam in Rotterdam dat na een lange aanloop voltooid werd in 2013. 10 februari 2019

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2019 | | pagina 10