Met Heemschut naar Duitsland: Excursies Nürnberg, Regensburg, Würzburg, Bamberg, Coburg en Bayreuth Na onze succesvolle excursies door het Noorden van Duitsland in 2017, op zoek naar Baksteengotiek en in 2018 naar Potsdam en Berlijn, staat voor half juni 2019 een nieuwe uitgebreide tiendaagse ontdekkingsreis door het midden van Duitsland op de agenda. Prijsindicatie Inlichtingen en opgave We verblijven in Nürnberg, de oude rijksstad die na de verwoestende bombardementen tijdens de Tweede Wereloorlog het impo sante stadsilhouet verrassend heeft terug gewonnen. De drie hoofdkerken hier en de Kaiserpfalz zijn evenzoveel hoogtepunten. Ook Würzburg en Bamberg komen aan bod: twee belangrijke bisschopssteden met vorstelijke residenties, want de bisschop pen uit het geslacht Von Schönborn wisten wat bouwen was. Niet voor niets behoort de residentie van Würzburg tot de mooi ste barokpaleizen van Europa. De domkerk Sankt Kilian in de stad is een indrukwek kend monument uit de romaanse bouw kunst. Bamberg, klein-Praag aan de rivier Regnitz, werd gelukkig gespaard tijdens de laatste wereldoorlog. Dat geldt ook voor het prachtig gelegen Coburg, met een vorstelijk kasteel vol museale verrassingen. Bayreuth is niet allen bekend vanwege de opera's van Richard Wagner, uitgevoerd in het beroemde Festspielhaus, de stad heeft ook een compleet baroktheater uit de 18de eeuw dat na een jarenlange restauratie nu weer heropend is. Regensburg tenslotte is een middeleeuwse stad met tal van versterkte adelshuizen, zoals in Utrecht, en met een grootse kathedraal in gotische stijl. Zo wordt U door het beboste heuvelland van Baden, Frankenland, Midden- en Oost- Beieren gevoerd, langs en door barokke paleizen, romaanse bisschopskerken, oude stadjes en trotse kastelen. En niet te verge ten: dit alles onder het genot van een glas lichte Frankenwijn tijdens de maaltijd. We beginnen deze interessante en afwis selende architectuurreis met een overnach ting in Abdij Neresheim bij Stuttgart, waar de majestueuze barokkerk - een postuum meesterwerk van Balthasar Neumann - op ons wacht. En op de terugweg bezoeken we het Johanneum in Aschaffenburg, het belangrijkste renaissancekasteel van Mid- den-Duitsland. U verblijft in comfortabele drie- en vierster- renhotels; inbegrepen in de prijs zijn onder andere het uitgebreide ontbijt, negen diners of buffetten en de reissyllabus. Voor een eenpersoonskamer betaalt U circa 1.595,-; voor verblijf in een tweeper soonskamer is de prijs circa 1.375,- per persoon. Voor nadere inlichtingen of opgave voor de reis staan de drie vertrouwde reisleiders: Ton Gijsbers (024-6841914), Fred Meijer (06-37549722) en Joost van Hest (06 45803332) opnieuw voor u klaar. Mailadressen: aaemgijsbers@hetnet.nl, f.meijer6@kpnplanet.nl, joostvanhest@home.nl Het imposante Genadealtaar in rococostijl in de basiliek van Vierzehnheiligen. december 2018 HEEMSCHUT 45

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 45