I# 1« .10 .28 .32 .42 HEEMSCHUT Vissersdorp op het droge John van Duren: beschermen doe je samen Wie redt de eerste De Klerk? Bonas - Een monumentale boekenreeks! Omslag: eRFGoeDveRenicinc En verder: INHOUD Hoogbouw in de 21ste eeuw Post '65: een nieuwe uitdaging... Baken voor nautisch erfgoed Erken waarden vliegveld Twente Optiek van de vuurtoren op Vlieland is de laatste vaste Fresnel-optiek in Nederland. Foto: Guus Mahler Heemschut Actief 14 Bedreigd - Gered 20 Verenigingsnieuws 22 Gastcolumn 27 Verenigingsnieuws 31 Monumentenstatus voor een gebint 37 't Jagershuis blijft rijksmonument 38 Handhaving gevraagd 44 Excursies 45 In economisch goede tijden merken we dat onze vereniging het drukker heeft dan ooit. Overal worden plannen gemaakt. Daarbij wordt - al dan niet beschermd erf goed - soms niet ontzien. Daarom roepen we een ieder op om goed te kijken wat er in uw eigen omgeving beschermd is dan wel bescherming verdient. In dit nummer vindt u zaken waar Heem schut zich voor inzet. Het scala aan onder werpen waar erfgoed in het gedrang komt, is breed: van de discussie over landschap, waarin hoogbouw en verdichting een rol spelen, tot de verduurzaming en ener gietransitie van Nederland. Hoe gaan we om met zonneweiden, windturbines en andere vormen van duurzame energieop wekking. We proberen hierop antwoorden te ontwikkelen waarbij het belang van de cultuurhistorische waarden voorop staat. De vraag is niet of, maar hoe we omgaan met veranderingen. Jonger erfgoed van na 1965 is een ander vraagstuk waar Heemschut zich intensief voor gaat inzetten. Veel van deze soms bij zondere gebouwen worden nog nauwelijks gewaardeerd, laat staan beschermd. De belangstelling is echter groeiend en Heem schut neemt het voortouw. Ook rond het mobiel erfgoed is er grote zorg. Hier blijken registers niet voldoende om unieke objec ten voor ons land te behouden. Met speci alisten, deskundigen en liefhebbers willen we samen werken aan een toekomst waar bij bescherming, behoud en instandhou ding centraal staan. De Heemschut Acade mie wil in de vraag naar samenwerking ook in 2019 meer gaan voorzien. Ik wens u een mooie jaarwisseling en een monumentaal 2019 toe! Karel Loeff, directeur

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 3