Bernard Duimel overleden Verenigingsnieuws Het Monumentenboek (winkelwaarde Karel Loeff NIEUWE LEDEN 3e KWARTAAL 2018 Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: De heer G.J.H.M. Gubbels, Noorbeek Stichting Mommerskwartier, Textielmuseum, Tilburg De heer L. Koenraads, Boxtel Mevrouw C.A.M. Hendriks, Blaricum De heer C. Libregts, Tilburg De heer H. Vader, Huis ter Heide De heer J. Visser, Heiloo Mevrouw Ph. IJpelaar, Oisterwijk Mevrouw R. de Jong, Israël De heer M. Deinum, Alkmaar De heer D.J. Drijver, Den Burg De heer en mevrouw E.J. Blaauboer, Laren De heer J.E.F. Landman, Bunschoten Vereniging Oud Monnickendam, Monnickendam De heer B. Jongejan, Hellevoetsluis De heer C.J. de Vlieger, IJmuiden De heer M. Mulder, Visvliet De heer J. Reesink, Heemstede De heer R.B. Laport, Leiderdorp Mevrouw C.I. Offenberg, Amsterdam De heer A. van Emmerik, Amsterdam Mevrouw Z. Geukens, Lochem Mevrouw J. Kooren, Breda De heer G. Elzinga, Muiden De heer J. Koster, Muiden Mevrouw E. Vrijdag, Deventer Mevrouw J. Hoogenkamp, Amsterdam De heer D. Scholtz, Amersfoort De heer R. Sman, Zaandijk Mevrouw J.R. Sanders, Amsterdam Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u 14,95) cadeau. Ga naar www.Heemschut.nl/doe-mee en meldt u aan. Op 26 augustus 2018 is Bernard Duimel op 81-jarige leeftijd in zijn woonplaats Deven ter overleden. Duimel werd in 1990 alge meen directeur van de Bond Heemschut, een functie die hij tot juni 2001 zou uit voeren. In deze periode verkende hij onder meer, hoewel computers niet zijn favoriete onderwerp waren, het maken van de eerste website van de vereniging. In 1998 werden daartoe de eerste stappen gezet. Bernard heeft zich er sterk voor ingezet Heemschut meer bekendheid te geven bij een veel gro ter publiek. Hij werkte met overtuiging aan de fusie met de Vereniging Open Monumen ten, wat een verbreding van Heemschut tot gevolg had. Ook ondersteunde hij het stre ven van de redactie om het tijdschrift op een hoger kwaliteitsniveau te brengen met respect voor de eigen, zelfstandige rol van de redactie. Op 25 augustus 2001, tijdens de viering van het 90-jarig bestaan van de vereniging, werd officieel afscheid van hem genomen. Voor zijn directiefunctie bij Heemschut was Duimel van 1974 tot 1988 wethouder in Deventer. Met veel liefde voor erfgoed zette hij zich actief in voor het behoud van monu menten in deze stad. Van wijken waarvoor stadsvernieuwingsgelden konden worden ingezet, zoals het Bergkwartier, tot het herstel van een historische kade: Bernard Duimel was actief, bevlogen en betrokken. Daarna was hij, tot zijn aantreden bij Heem schut, directeur van de VVV in Deventer. Op zijn 65ste kreeg hij de Stadspenning van de gemeente Deventer uitgereikt. 'Een icoon van bestuurlijk Deventer,' zegt huidig PvdA- wethouder Jan Jaap Kolkman. 'Van het laatste kwart van de 20ste eeuw is hij veruit de meest markante en bepalende wethou der van de stad geweest.' Zelf zei Duimel in een interview: 'Ik was natuurlijk ook bru taal, doordrammerig en af en toe vervelend. Ik heb met die eigenschappen overigens wel veel weten te bereiken, bijvoorbeeld voor de stadsvernieuwing en renovatie.' Duimel bleef na zijn pensionering actief in de commissie Overijssel van Heemschut, waar hij een aantal jaren de voorzittersfunc tie zou bekleden. In die periode zette hij zich onder andere in tegen de aanleg van een ondergrondse parkeergarage aan de Brink en het in de ogen van Heemschut te hoge en beeld verstorende plan voor een nieuw stadhuis in de binnenstad. Die plannen wer den mede door zijn inzet in gewijzigde vorm uitgevoerd. Bernard Duimel, rechts, met toenmalig voorzitter Jan Franssen. december 2018 HEEMSCHUT 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 31