Vrijwilliger op stap Kerkenvisie Heemschut zoekt redactieleden Heemschut Noord-Holland zoekt nieuwe leden Sommige Gelderse kerkgebouwen kun nen eenzelfde toekomst verwachten. Van Duren laat een brief zien, die Heemschut Gelderland schreef aan de besturen van de gemeenten in het oosten van de provincie: 'We vragen om beleid. Landelijk zijn er nog weinig goede voorbeelden van kerkenvisies en Heemschut vraagt de gemeenten om samen met kerkbesturen na te denken over de toekomst van de kerken. Ook in Gelder land blijft er maar een beperkt aantal open. De transformatie van de eerste kerken is meestal geen probleem, maar hoe gaan we om met de vele kerken die daarna komen? De brief ging kortgeleden de deur uit en Van Duren kan nog geen resultaten melden. Het dorpsgezicht van Winterswijk dat Mon driaan ooit schilderde, bleef in ieder geval herkenbaar. In een park aan de rand van de dorpskern is een frame geplaatst, waardoor je ziet wat Mondriaan, die opgroeide in Win terswijk, ooit zag en schilderde. Van Duren: 'Alleen jammer van die nieuwe metalen schoorstenen van het Chinese restaurant.' ■1 John van Duren voor de gerestaureerde Tricotfabriek. De schoorsteen van De Tricot. Voor het nieuwe jaar zoekt Heem schut nieuwe redactieleden. De voor keur gaat uit naar personen buiten de Randstad. Ook studenten in de eind fase van hun opleiding Erfgoedstu dies en met journalistieke ambities, worden aangespoord te reageren. De redactie komt ongeveer tien keer per jaar bijeen op het Korenmeters huis in Amsterdam. Taken zijn onder andere: meedenken over en het aan dragen van onderwerpen, vorm en inhoud, het schrijven van artikelen en interviewen van personen. Informatie is in te winnen bij Karel Loeff en Christian Pfeiffer. loeff@heemschut.nl en pfeiffer@heemschut. nl Voor Heemschut Noord-Holland zijn wij op zoek naar een nieuw com missielid (M/V). De activiteiten zul len bestaan uit het signaleren en beschermen van bedreigd erfgoed in met name de kop van Noord-Hol land en indien nodig in overleg met de overige commissieleden actie te ondernemen. Het landelijk bureau biedt ondersteuning bij het indienen van zienswijzen, bezwaarschriften, correspondentie met gemeenten, provincie, etc. Bekendheid met dit werkgebied is een pré. Voor uitvoerige informatie zie: www.Heemschut.nl/vacatures. 30 december 2018

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 30