Nieuwe statuten Verenigingsnieuws Errata Jan Reijnen gedecoreerd Commissieleden Drenthe gezocht Op 21 september jongstleden is bij notaris Mr. Ruijgrok van Davina Partners te Hil versum de akte gepasseerd met de nieuwe statuten van onze vereniging. Daarmee heeft Heemschut nu voor het eerst in haar geschiedenis een Raad van Toezicht naast een Bestuur. Het Algemeen Bestuur is komen te vervallen. We werden hierop geattendeerd door een van onze leden, die naar zij ons vertelde mogelijk zelf nog op de foto staat afgebeeld. Mevrouw Van der Vorst uit Hoevelaken belde ons en vertelde dat zij zelf meedeed aan dit defilé van de scouting en in Lunteren in een varkenshok bleef overnachten. 'Zo ging dat toen', aldus mevrouw Van der Vorst. De foto op pagina 14 is Ezinge (Gr). Ook de foto op pagina 15 correspondeert niet met het artikel over Oldeberkoop. Op de foto ziet u Schokland in de Noordoostpolder. Het door zonneweiden bedreigde landschap van Oldeberkoop. 22 UT december 2018 Heemschut 3. pagina 9: Hier is helaas een storende fout geslopen in het bijschrift. Het betreft niet de Muur van Mussert in de Tweede Wereldoorlog, maar in de jaren daarna. Om precies te zijn: het is de vie ring van het 35 jarig bestaan van de N.P.G. (Nederlands Padvindsters Gilde). Tijdens deze Jubeldag op de Goudsberg te Lunteren nam Beschermvrouwe Koningin Juliana het defilé af. Jan Reijnen, lid van Heemschut Gelderland, is gedecoreerd met een Koninklijke onder scheiding voor zijn vrijwilligerswerk voor erf- goedbehoud. Jan was 35 jaar bestuurslid van Baet en Borgh, waarvan 23 jaar actief als voorzitter. Hij was negen jaar voorzitter van de Federatie Industrieel Erfgoed Neder land (FIEN) en 19 jaar bestuurslid van de Nederlandse Gemalenstichting. Binnen Heemschut is Jan al twintig jaar betrokken als adviseur. Tot onze spijt heeft de gehele Commis sie Drenthe eind september haar taken neergelegd. De commissie kon zich met name niet vinden in de in de AVL geno men besluiten met betrekking tot het pro ces en de totstandkoming van de nieuwe bestuursstuctuur. Aan de commissie Gro ningen is gevraagd om lopende werkzaam heden, contacten, meldingen e.d. voorlopig waar te nemen. Het Bestuur gaat op zoek naar een nieuwe bezetting van Heemschut- Drenthe. Tips voor mogelijke kandidaten zijn welkom via loeff@heemschut.nl. Voorzitter a.i. Jan van Gils en secretaris a.i. Pier Bosch tekenen de akte.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 22