'JcHTÊRSTRAaFi Eric le Gras aan het accent van de bewoners is dat niet te horen. Ad de Gans, organist en lid van de bouwcommissie van de kerk De Levensbron aan de Achterweg, klinkt eerder Zeeuws. De Levensbron is eigendom van de Her steld Hervormde Kerk (HHK) die begin deze eeuw ontstond toen de Hervormde Ker ken samengingen in de Protestantse Kerk Nederland (PKN). De Gans: 'Veel protes tantse kerkgangers in Goedereede voelden zich niet thuis bij de PKN en kozen voor de HHK.' Kerkzaal met orgel De even kant van de Achterstraat in Goedereede bestaat uit een rij 19de-eeuwse boerenschuren die stuk voor stuk rijksmonumenten zijn. Dat geeft de straat een heel eigen karakter en ook een eigen problematiek. Hou je hart vast in GOEDEREEDE 32 UT september 2018 Het stadje Goedereede ligt op Goeree- Overflakkee en dus in Zuid-Holland, maar De HHK ging op zoek naar een eigen kerk gebouw en vond dat in een 19de-eeuwse boerenschuur aan het begin van de Achter straat. De Gans: 'Die konden we kopen van de gemeente en we hebben hem vervolgens grondig moeten verbouwen.' Van binnen veranderde de schuur in een strak vormgegeven kerkzaal, inclusief orgel. De Gans: 'De buitenkant hebben we zo veel mogelijk intact gelaten. Wel moesten we bijvoorbeeld deuren verplaatsen en heb ben we ramen in het dak aangebracht.' Dat gebeurde met instemming van de betrokken instanties, maar je kunt je afvragen of De Levensbron na de verbouwingen nog een rijksmonument kan zijn. De schuur naast de kerk is ook eigendom van de HHK, die er onder andere een ont moetingsruimte voor jongeren en een crè che van wil maken. In de hoge, stoffige ruimte staan de oude werktuigen nog langs de wand. Het gebint, opgetrokken uit hout van vergane of gesloopte schepen, is gro- Ad de Gans bij een aangepaste deur van De Levensbron.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 32