Algemene Vergadering van Leden Statuten gewijzigd Verenigingsnieuws Ledennieuws NIEUWE LEDEN 2e KWARTAAL 2018 Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: Mevrouw M. Goedkoop, Amsterdam Mevrouw T. Draijer-Nauta, Medemblik Mevrouw J.T.H. Beukema, Niebert De heer S. van Oudenaaren, Hoofddorp Mevrouw M. Jansen-Landheer, Utrecht De heer A. Pilon/Mevrouw L. Mandema, Eelde Mevrouw M. Jacobs, Zeist Mevrouw I. Van Eijk, Haaren De heer A.A. de Reus, Den Andel De heer Z. Homan, Venhuizen Mevrouw B. Wiersma, Apeldoorn De heer J. Boots, Alkmaar De heer M. Stafleu, Groenekan Mevrouw T. de Haseth Möller, Amsterdam De heer F.D. Van Kuik, Dronten De heer E. Sillem, Amsterdam De heer W. Derksen, Ooltgensplaat De heer M. Bakker Arkema, Vleuten De heer T. Elenbaas, Middelburg De heer M. Merkx, Naarden Gemeente Midden-Groningen, Hoogezand Mevrouw J.M.H. Dol-Bax, Amsterdam Mevrouw T. Beckman, Amersfoort Mevrouw M. Scheurwater, Opijnen De heer J. van Hest, Deventer De heer H. Pluckel, Zwaanshoek De heer P. van Holsteijn, Goes Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Ga naar www.Heemschut.nl/doe-mee en meldt u aan. De reguliere Algemene Vergadering van Leden van 1 juni heeft onder meer gere sulteerd in het vaststellen van het jaar verslag en de jaarrekening van de vereni ging. Conform de ANBI-richtlijnen zijn deze online te vinden op onze website onder het kopje beleid/verantwoording. Tijdens de AVL is afscheid genomen van de heren Frans Brugman en Willem Heijbroek als bestuursleden namens respectievelijk Noord-Holland en Zeeland. De heren Henk Dirkx en Arjan Drijgers volgen hen op. Hun benoeming is echter door de bijzondere AVL, waarbij de nieuwe statuten zijn aange nomen, van korte duur. De heer Dirkx treedt toe tot het Bestuur ad interim en de heer Drijgers tot de nieuw ingestelde Raad van Toezicht. Een lange, bijzondere ledenvergadering, begon op 1 juni in Leeuwarden na afloop van de reguliere AVL en is op een plezierige en constructieve wijze voortgezet op 29 juni in Amersfoort. Deze belangrijke vergadering heeft geresulteerd in een wijziging van de statuten van onze vereniging. De voornaam ste insteek van de wijziging is de vorming van een kleiner Bestuur en de instelling van een Raad van Toezicht. De Raad van Toe zicht die wordt ingesteld bestaat uit leden van de commissies van Heemschut. Tijdens de vergadering van 29 juni werden drie amendementen aangenomen. Een ervan beperkt het aantal bestuursleden tot vijf, de ander maakt het mogelijk dat ook leden van door het bestuur ingestelde thematische werkgroepen, zoals de Werkgroep Monu mentale Kunst, vertegenwoordigd kunnen zijn in de RvT. Na het passeren van de akte worden vol gens besluit van de AVL de leden van het huidige Dagelijks Bestuur benoemd tot Bestuur ad interim. Een aantal leden dat onder de oude statuten bestuurslid was, zal terugkeren als lid van de Raad van Toezicht. De RvT stelt profielen op en gaat op zoek naar een voorzitter en bestuursleden, die door de AVL zullen worden benoemd. Waar schijnlijk kunt u dus - als de procedures vlot worden doorlopen - nog dit najaar per mail of post een aankondiging verwachten van een extra AVL. In dat kader kunnen we mededelen dat we naar aanleiding van onze brief in juni ruim 150 emailadressen hebben mogen ontvangen. Mocht u uw emailadres nog niet hebben doorgegeven, gelieve ons te berichten via info@heemschut.nl onder vermelding van uw naam. Wij kunnen u dan sneller berichten over lopende en actuele ontwikkelingen en u ontvangt dan ook onze digitale nieuwsbrief. Op 25 mei is de Algemene Veror dening Gegevensbescherming van kracht geworden. Erfgoedvereni ging Bond Heemschut beschikt over uw persoonsgegevens (waaronder naam, adres, telefoonnummer en woonplaats). Deze gegevens gebruikt Heemschut alleen voor de admi nistratie, contributieverwerking en toezending van informatie. Mocht u bezwaar maken tegen deze verwer king dan kunt u dit kenbaar maken bij ons secretariaat. Het privacy policy statement vindt u ook op onze website. september 2018 HEEMSCHUT 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 31