Ruinerwold en het Reestdal Excursies Agenda Excursies Zaterdag 9 juni Kennisbijeenkomsten Vrijdag 15 juni Midden-Limburg Op zaterdag 1 september organiseert Heemschut Limburg een excursie naar Midden-Limburg met een bezoek aan MERU Vlodrop en aan Kasteel Montfort. De start is om 9.45 uur vanaf station Roer mond. Per touringcar reizen we naar het ont vangstpaviljoen van MERU in Vlodrop, waar u welkom wordt geheten met koffie of thee en vlaai. Tijdens de twee uur durende inlei ding met rondleiding wordt uiteengezet wat de Maharishi European Research University (MERU) precies doet, wat de achtergronden en de toekomstplannen zijn. U krijgt onder meer voorbeelden te zien van de Vedische bouwkunde en tijdens een rondleiding op de unieke locatie in het Nationaal Park de Meinweg kunt u ervaren hoe de gebouwen volgens deze uitgangspunten zijn gebouwd. MERU, opgericht door Maharishi Mahesh Yogi, is een onderwijs- en onderzoeksinstel ling die zich bezighoudt met de ontwikkeling van bewustzijn. Na een gezamenlijke lunch brengen we een bezoek met rondleiding aan het geres taureerde Kasteel Montfort met de recent aangelegde kasteeltuin. Op Montfort sluiten we af met een drankje. Om circa 17.30 uur brengt de bus u weer terug naar het station Roermond. De kosten voor de excursie bedragen 37,50. Opgave, zie kader, tot 15 juli. Het maximaal aantal deelnemers bedraagt 45. Op zaterdag 22 september organiseert Heemschut Drenthe een excursie naar Ruinerwold en het Reestdal. We vertrekken om 11.00 uur met de bus vanaf station Meppel en doen in ieder geval museum boerderij De Karstenhoeve in Ruinerwold aan. De Karstenhoeve heeft een gebint met daarop de datering 1614. Deze boer derij met langsdeel heeft in de 18de eeuw en later diverse wijzigingen ondergaan. Het woongedeelte met omlijste ingang, kelder en opkamer bevat gesneden kastenwan- den en een beschilderde schouw. Op het erf staat een bakhuis. In de boerderij wordt ook de lunch gebruikt. Daarna reizen we verder door het Reestdal. In het gebied, dat middels het riviertje de Reest de grens vormt tussen Drenthe en Overijssel, bekij ken we een aantal bijzondere Drentse boerderijen, beschermde dorpsgezichten en gaan we in op de wisselwerking tussen cultuur en landschap. De kosten voor deze excursie bedragen 45 per persoon. Leden van Heemschut en Het Drentse Landschap krijgen een kor ting van 10 euro. Aanmelden, zie kader, kan tot en met vrijdag 14 september. ÊSSl De MERU in Vlodrop. De Karstenhoeve. Het eiland Tholen Zaterdag 7 juli De Schermer Zaterdag 30 juni Amsterdam-Noord Zaterdag 1 september MERU en Kasteel Montfort Zaterdag 29 september Middag-Humsterland Zaterdag 29 september Middag-Humsterland (Groningen) Zaterdag 29 september De stad Delft Zaterdag 6 oktober Water als vriend en Vijand (Bergen op Zoom) Water(schaps)erfgoed? De strijd tegen het water. Locatie: Delft Vrijdag 28 september Beladen erfgoed. Locatie volgt. Vrijdag 30 november Het woonhuis en de particuliere eige naar. Locatie volgt. 34 HEEMSCHUT juni 2018

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 34