Verenigingsnieuws Jan-Derk Gerritsen en Peter de Ruijter overleden Kennisbijeenkomsten NIEUWE LEDEN 1e KWARTAAL 2018 Heemschut heet de volgende nieuwe leden van harte welkom: Mevrouw S. Bothof-van Kol, Groningen De heer J. Boon, Zutphen De heer H. Kok, Ruinen Mevrouw W. van der Most, Almere De heer J. Tromp, Delft Mevrouw H.M. Nijenhuis-Kooman, Leek Mevrouw A.G.C. Schuld-Kuyper, Borne Mevrouw H. Hartman, Amsterdam De heer R.S. van Gelder, Diemen Mevrouw A. Bootsma, Lemmer Mevrouw J.C.M. de Rijk-van Hees, Emmeloord De heer E. Witte, Amsterdam Mevrouw T. Holtslag, Groningen De heer J.D. Huis, Eemnes Gemeente Goeree-Overflakkee, Middelharnis De heer H.A. Anemaat, Geertruidenberg Mevrouw M.E. Hissel, Amsterdam De heer F. de Laat, Tilburg De heer E. Veldhuis, Groningen Mevrouw J.E.J. Gommers, Erp Mevrouw Nachbar, Koog aan de Zaan Mevrouw P. Gros-Stikker, Alkmaar Mevrouw U. Hollander, Amsterdam De heer A. van Sabben, Oud-Beijerland Mevrouw B. Von Ehrenthal, Utrecht De heer H. De Zutter, Gent, België Heemkundekring 't Hof van Liessent, Lieshout De heer J. Velders, Warnsveld De heer E. Crebas, Laren De heer P. van Roosmalen, Enschede Bent u nog geen lid van Heemschut? Of zoekt u een leuk cadeau idee? Word dan lid of maak iemand uit uw vriendenkring lid. Als dank krijgt u Het Monumentenboek (winkelwaarde 14,95) cadeau. Ga naar www.Heemschut.nl/doe-mee en meldt u aan. Onlangs overleden twee enthousiaste oud redactiemedewerkers van ons tijdschrift Jan- Derk Gerritsen en Peter de Ruijter. Beiden heb ben ca. 15 jaar aan de uitgaven van Heemschut meegewerkt. Jan-Derk als adviseur en journalis tiek medewerker, Peter als adviseur. Jan-Derk was bovendien bijna twintig jaar PR medewerker en lid van de Commissie Noord-Holland. Beiden werden over de 85 jaar. Jan-Derk was een gedreven man. Een echte actievoerder zoals hij op gympen en in spij kerjasje geagiteerd de redactieburelen binnen stapte. 'Ze zijn het Raaksgebied in Haarlem helemaal aan het verpesten', beet hij ons toe alsof wij er iets aan konden doen. En hij wierp kwaad het floppy met z'n actie-relaas voor m'n neus. Hij had de tekst dan snel in elkaar geflanst en ik moest er vervolgens chocola van zien te maken. Maar hij stond voor zijn zaak. Ik heb in mijn 17 jaar als eindredacteur van nie mand zoveel actieverhalen mogen bewerken als van hem. De stroom hield niet op. Peter de Ruijter was een heel beminnelijke man, die als adviseur van de redactie, mee hielp de kwaliteit van het tijdschrift te verhogen. Peter kwam uit de tv-wereld en had vooral oog voor de esthetische kant van het blad. Hij heeft het blad zien groeien van een veredeld verenigings orgaan tot een chique tijdschrift met een prach tige vormgeving en mooi geïllustreerd. 'Ik zou wel willen weten of de toekomst voor of achter mij ligt, als u begrijpt wat ik bedoel', zo citeert zijn overlijdensbericht Peters favoriete denker, de heer Bommel. Peter had wel iets van deze fijnbesnaarde heer. Als redactie hadden we altijd te maken met een betrokken maar uiterst kritische redactieraad. Net als Tom Poes wisten wij met veel listen de goed bedoelde adviezen van de raad zo te dui den, dat we er ons eigen voordeel mee konden doen. Jaap Kamerling, namens redactie en redactie raad 1986-2003. In het kader van de Heemschut Academie organiseren wij vanaf dit jaar een aantal kennisbijeenkomsten, die open staan voor vrijwilligers, leden en niet leden van onze vereniging. Noteert u al vast de data 15 juni, 28 september en 30 november van dit jaar. De kennisbijeenkomst van vrijdag 15 juni staat in het teken van het rapport 'Water schapserfgoed' waarover in het vorige num mer van Heemschut uitgebreid is bericht. Niet alleen de monumentale eigendommen van de waterschappen komen aan de orde, maar ook erfgoed in meer algemene zin. Het doel is om met elkaar om de tafel te gaan zitten en de mogelijkheden te verken nen voor een gezamenlijke aanpak van de instandhouding van waterschapsmonumen ten. Wat is de rol van de waterschappen, zien waterschappen nut en noodzaak van instandhouding, zijn er belemmeringen of kansen en wat kunnen vrijwilligers en bur gers hierin beteken? De bijeenkomst vindt plaats in Delft De kennisbijeenkomst van vrijdag 28 sep tember gaat over beladen erfgoed, waaron der de Muur van Mussert. De laatste van dit jaar vindt plaats op vrij dag 30 november en staat in het teken van de particuliere (woonhuis)eigenaar. Voor deze bijeenkomst wordt samengewerkt met het Nationaal Restauratiefonds. Voor verdere informatie zie: www.heem- schut.nl. Opgeven kan via: info@heem- schut.nl juni 2018 HEEMSCHUT 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2018 | | pagina 31